1. iran üzerinde uzmanlasan mülkiye hocasi. sii ulema üzerine verdigi ders 2004 mezunlarinin hafizasindadir.
  2. günün birinde "islam ve dış politika"ya dair literatüre girebilecek kapsamlı bir kuram çalışması yapılırsa, şüphesiz ki altında atay hocanın imzası olacaktır.
  3. derste çağrışım yoluyla ders anlatan bir hoca olduğuna inanıyorum. oradan oraya sıçrarken dersin bittiğini unutuyor bazen, her cümleden sonra bitecekmiş gibi yapıp tekrar bir ek yapıyor falan derken hem bu kadar serbest stil ders anlatıp hem de şiirselliği-uyumu nasıl sağlıyor çözemedim.
  4. islam ve iran üzerine donanımlı olduğunu söyleyebileceğim ama aynı zamanda tüm meseleleri iran'ın nükleer çalışmalarına ve islam ve din vurgusuna çeken bir yanının da olduğunu görmezden gelemeyeceğim, kendisini sevip sevmemek konusunda net bir fikrimin olmadığı, ders işleme yöntemine dair eleştiriler sıralarken bile beni saygı ile dinleyen ama benim aynı saygıyı kendisine gösteremediğim, şimdilerde odasının ilef'te yer aldığı mülkiye hocası ha bir de diş hekimliğini bırakmış.
  5. ders işleme şekli uluslararası ilişkilerin giriftliğine binaen mantıklı ve tutarlı olan, gerçekten zihni daldan dala atlayan, ortadoğu dersleri veren mülkiye hocası. ekonomi-politiğe yaptığı vurgu takdire şayan. fakat bolca siyaset bilimi, felsefe teorileri okuyarak gelmişseniz ve beklediğiniz böyle bir yaklaşımsa konular sıkıcı olabiliyor. kendisinin öğrencileriyle çıkıp içmeye, muhabbete, yemeğe gittiği rivayet ediliyor. yalnız ortadoğu dersinden anladığım kadarıyla derslerinde verdiği metinlerin çok da nitelikli olmasına önem vermiyor ki sınıflar düşünüldüğünde normal sayılabilir, emin olamadım.

atay akdevelioğlu hakkında bilgi verin