şükela:  tümü | bugün
  • günün birinde "islam ve dış politika"ya dair literatüre girebilecek kapsamlı bir kuram çalışması yapılırsa, şüphesiz ki altında atay hocanın imzası olacaktır.
  • dersleri vay anam vay neler dönmüş serhat ya tadında geçen mülkiye hocası.
  • derste çağrışım yoluyla ders anlatan bir hoca olduğuna inanıyorum. oradan oraya sıçrarken dersin bittiğini unutuyor bazen, her cümleden sonra bitecekmiş gibi yapıp tekrar bir ek yapıyor falan derken hem bu kadar serbest stil ders anlatıp hem de şiirselliği-uyumu nasıl sağlıyor çözemedim.
  • islam ve iran üzerine donanımlı olduğunu söyleyebileceğim ama aynı zamanda tüm meseleleri iran'ın nükleer çalışmalarına ve islam ve din vurgusuna çeken bir yanının da olduğunu görmezden gelemeyeceğim, kendisini sevip sevmemek konusunda net bir fikrimin olmadığı, ders işleme yöntemine dair eleştiriler sıralarken bile beni saygı ile dinleyen ama benim aynı saygıyı kendisine gösteremediğim, şimdilerde odasının ilef'te yer aldığı mülkiye hocası ha bir de diş hekimliğini bırakmış.
  • ders işleme şekli uluslararası ilişkilerin giriftliğine binaen mantıklı ve tutarlı olan, gerçekten zihni daldan dala atlayan, ortadoğu dersleri veren mülkiye hocası. ekonomi-politiğe yaptığı vurgu takdire şayan. fakat bolca siyaset bilimi, felsefe teorileri okuyarak gelmişseniz ve beklediğiniz böyle bir yaklaşımsa konular sıkıcı olabiliyor. kendisinin öğrencileriyle çıkıp içmeye, muhabbete, yemeğe gittiği rivayet ediliyor. yalnız ortadoğu dersinden anladığım kadarıyla derslerinde verdiği metinlerin çok da nitelikli olmasına önem vermiyor ki sınıflar düşünüldüğünde normal sayılabilir, emin olamadım.
  • sakin ses tonuyla anlattığı derslerle, verdiği seminerlerle, mülkiye'yi çekilir kılan ender hocalardandır
  • konuşması ve tarzıyla aykut kocamana benzeyen mülkiye hocası.
  • kendisini dinlerken aydınlanılan, zamanın nasıl geçtiği anlaşılamayan akademisyen.
  • uzun uzun yazacaktım fakat değmez. siyasalın gördüğü en saygısız insanlardan olabilir. öğrencisine karşı böyle en azından. kendini kreş hocası falan sanıyor.
  • kendisi siyasal'ın gördüğü en saygısız insanlardan birisi değildir. hatta kendisi sürekli giydiği süveterleriyle birlikte okulun en efendi ve naif hocalarından birisidir. özellikle uluslararası ilişkiler kürsüsündeki yetkin hocalardandır. ders anlatımı genellikle eğlencelidir ve gayet sıkıcı olabilecek konuları dinlenebilir hale getirir. bununla birlikte dersleri gayet sakin bir ses tonuyla anlatır. eğer derste kızacağı bir durum olursa da yine sesini yükseltmez ancak alttan alttan ayarı verir. odasına ne zaman gidilse mümkün mertebe öğrencilere yardım etmeye çalışır. akademik uzmanlığıiran, iran'ın nükleer programı, afganistan, orta doğu ve din-dış politika ilişkisi üzerinedir. hatta bir keresinde uranyum zenginleştirme üzerine ders vermişliği bile vardır. kees van der pijlün de etkisiyle dış politika analizinde masonluğun etkisini vurgular. asistanlığı döneminde baskın oranın ve türkkaya ataövün asistanlığını yapmıştır. an itibariyle de sbf'de uluslararası ilişkiler bölüm başkan yardımcısıdır. baskın oran editörlüğünde çıkarılan türk dış politikası serisine katkı veren akademisyenlerden de birisidir.