• frekansına girip en içten samimiyetimle "nerede kaldı lan bizim kılirıns, iki de adana vardı" demek istediğim havacı abi(miz)..
    edit: yerinde izledikten sonra kilırıns vermediğini onun yerine kendisinden "yav kardeşim niye direct to gumru vermiyon laaa" diye söylenmek istediğim arkadaş
  • bir gecede hayatımı afedersiniz s.kip atan adam olmuştur.. akşam 20.00 sabah 09.00 beraberdik.. hayallerimin mesleğini icra ederken bana ne kadar sikik bi hayat yaşadığımı hatırlattı.. hayatimi yeniden sorgulamama sebep oldu. yanyana çekyatlarda, içeride insanlar koskoca türkiye'nin doğusunun hava trafiğini idare ederken, dudaklarımı ısırarak uyurken ben lanet ettim geçmiş yaşıma......her neyse... bu adam benim arapımdır, bana çok şey vermiştir, çok şey de verecektir...
    kendisine çok daha fazla şeyler yazmak isterdim ama ne desem boş olacak...

atc: arap al şu miki eline ve hand off'u yaptır
    bluesman: ciddi misin lan arap? emin misin la bak şimdi.. aa.. yani.. aman ..heyecan.. ben hık mık...
    atc: al ulan al.. yaparsın be arap..
    bluesman: tamam lan.. air france tri tu for pliiz kontakt ......

miki elime verdiğinden beri iflah olmadım...
  • 'all around the world' adli sarkilari olan bir grup.
  • kimi çevrelerce dünyanın en iyi stüdyo monitörü olduğu söylenen hoparlör markası. en üst modelinin çiftinin liste fiyatının 42000$ olduğunu belirtmek sıradışılığı hakkında bir fikir verebilir sanırım.

o kadar kendilerinden emindirler ki, sitelerinde yakın zamana kadar doğru dürüst teknik bilgi bile bulunmazdı. şimdi de yeterli olduğunu söylemek pek mümkün değil. bilen biliyor.

http://www.atc.gb.net/
  • amerikan black diamond firmasının urettigi kaya tırmanısı ve dagcılıkta emniyet alma ve inis aleti. acılımı air traffic controller ve havaalanı kulelerine atıfta bulunuyor. tup seklinde uretilmis ilk alet. sonrasında bir dolu firma benzer aletler yaptı. ama black diamond yaptı mı her zaman en babasını yapar.
  • air traffic controllerın kısaltması.
  • tırmanı$larda emniyet almakta kullanılan, sekizli mantığında çalı$an bir ekipman.
  • tercüman olarak fbi'da çalışırken yasadışı örgüte üyelik teklifini reddettiği için işine son verildiğini söyleyen sibel (deniz) edmonds'un ifadelerinde adı geçen amerikan - türk konseyi'nin kısa yazılışı. 11 eylül'le ilgili ihbarların işleme konmadığını savunan edmonds, çalıştığı dönemde iki türk ajanını dinlemekte olduklarını ve bu kişilerin sözü edilen konseyle de bağlantılı olduğunu anlatıyor.

amerikan - türk konseyi atc'nin 14 mart 2005 tarihi itibariyle
    yönetim kurulu şu isimlerden oluşmaktadır :

emekli general brent scowcroft (the scowcroft group ve avrupa enstitüsü yöneticisi),
    (bkz: mustafa koç) (koç holding),

george h. perlman (lockheed martin),
    ronald l. whitehead (the whitehead group),

charles r. johnston, jr. (baker donelson),

canan büyükünsal (yönetici müdür), engin artemel (artemel international),

elizabeth avery (pepsico, inc.),

(bkz: özer baysal) (pfizer),

terence bedford (raymond james & associates),

(bkz: sedat birol) (eczacıbaşı),

kern everett briggs (eli lilly),

andy button (boeing),

brian cavey (washington group international),

(bkz: sahir erozan) (garsonlukla başlayıp abd'de ünlü cities restoranlarını kuran, abd eski başkanı clinton'ın danışmanı),

sherrie grandjean (ut/sikorsky),
    tulu gümüştekin (cps danışmanlık şirketi),

charles d. hartman (alarko holding),

emekli albay preston hughes (savunma ve güvenlik komitesi eşbaşkanı),

carolyn b. lamm (white & case),

emekli büyükelçi alan w. lukens (gama industries),

john r. miller (raytheon),

donald nelson (altria group inc),

büyükelçi mark paris (afot - american friends of turkey - türkiye’nin amerikalı dostları kuruluşu),

emekli general elmer d. pendleton (askeri danışman),
    ronald m. singer (general electric) ve

hal e. sunar (2 mayıs 2002’de türkiye cumhuriyeti’ne karşı tahkim davası açan kuzey amerika kömür şirketi pseg yöneticisi)
    (çeşitli kaynaklar)
  • my heart beats like a drum da , en sevilen , insanı kıpır kıpır eden sarkılarındandır grubun . around the world e benzer biraz , ozellikle baslangıc melodisi ama olsun yine de iyidir hostur .
hesabın var mı? giriş yap