*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yakın eş dost tan gözlemlediğim türkiye de ateizmin ya da deizm in hala net anlaşılamamasıdır.akrabam sagopa ile ilgili eşine;açma şunun şarkısını, deist o şerefsiz dedi yanımda.deizmin ne olduğunu anlatmaya çalışmaya bile takatim yoktu.anlatamıyorum dur o öyle sandığın gibi değil.deizm öcü değil.dinler tarihi falan ne gerek var dedim şimdi anlatmaya ve çekildim köşeme.neye inanıyorsa onu yaşasın.biliyorum ki ben deist im desem bana da gönül koyacak tipler bunlar.varsın kendi masal dünyalarında boğulsunlar.
  • keşke ki'yi doğru kullanamayanlarla aynı yerde olmasaydı dediğimiz yer.
  • bu ülkede kadın, çocuk, hayvan olmanın zorluğu kadar, ateist, deist vb. olmak da zordur. yine de insanlara, bir şeyler değişmeyecek olsa da inandıklarınızı anlatın.

çomar akrabalarınız size gönül koyar diye kişiliğinizden ödün vermeyin. zor olduğunu biliyorum ama, kendiniz olun.
  • başlık "biri'nin yerine birey'in olacaktı ancak otomatik düzeltme nin azizliği ne uğradım özür borçluyum.
  • inanan insanlardan farklı bir yerinin olmaması gerekir. önemli olan insan olmak. netice de hepimiz allahın bir kuluyuz.
  • ötekileştirilmesi yetmiyormuş gibi "ateist biri" şeklinde tırnak işaretleriyle yazılarak sindirilmeye çalışılan, aslında milyonlarca türk vatandaşından oluşan ateist güruhun sorgulanan yeridir.

hele bir de "ki" bağlacını yazma özürlü kişilerin ağzına pelesenktir bu güzel güruh ki sormayın gitsin.