şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: cinsiyetine bağlı)
  (bkz: nefes alsın yeter)
  bunları söyleyen adamları gerçekten biz namazımızdayız diyen kızlardan daha samimi buldum .
 • "olhomdololloh moslomonom, taboo ko hoyor" diyen premium kezbanları gerçek islam'ın yaşandığı suriye topraklarına yollasak, oradaki çember sakallı müslüman kardeşleri svbied aracına bağlayıp ırak ordusu yerleşkelerine yollayarak atomlarına ayırır bu embesilleri.

  müslüman olduğunu söyleyip, islam'ın tek tesettürü olan kara çarşafı giyemeyen ve şeriat kurallarının katiyen hiçbirini yerine getirmedikleri dış görünüşlerinin her halinden belli olan, bu "kadın" bile demekten imtina ettiğim beyni püri pak mutfak robotlarının bilinçsizce yaşadığı siyasal islam sarhoşluğu gerçekten beni benden alıyor.

  cübbeli gibi en ılımlı akp kurmayları dahi, müslüman olduğunu söyleyen erkeklerin bile başını gerekli takkelerle örtmesi, kız çocuklarının okula bile gitmemesi gerektiğini söylerken, bu boynuna tasma takıp piercing'le dolaşarak "atayızlarla kasınlıkla çıkmam, ay karşılıklı namaz kılmamaz lazam" gibi ifadelerle tam da akp dininin istediği siyasal islam ile zehirlenmiş anadolu kanserleriyle aynı havayı solumak artık katlanılmaz derecede midemi bulandırıyor.
 • linç etmeyeceklerse,
  amına bile gorun demek istiyorum.
 • birlikte olacağım kişinin cinsiyetine bağlı diyen arkadaş din olarak am,göt,meme koalisyonuna inanıyor galiba :)
 • teist birisiyle asla sevgili olmayacağım için, kesinlikle evet diyeceğim sorudur. zira subjektif görüşüme göre, teist eşler ve sevgililer, her daim akademik yolda ilerleyen insanlara gerek mesleklerinde, gerek kişisel hayatlarında sorunlara yol açmışlardır. örnekler arasında stephen hawking, charles darwin gibi meşhur isimlerin dışında, şahsi tecrübelerim de bulunmaktadır. tanıdığım en açık görüşlü teist birey bile, aşamadığı bir çok tabudan dolayı, eninde sonunda ilişkiyi karman çorman etti benim için.
 • insanlar garip, daha muhafazakar birisi çıkıp "ben bunlarla asla olmam, başları açık vs" diyebilecekken, olmaz diyen kızlarımız var.

  burada olmam diyenleri eleştirmiyorum, gelişigüzel cevap verenleri eleştiriyorum.
  kılmadığı namazdan ateistin namaz kılmamasını eleştirme cesaretini sorguluyorum.
  ve herkes az çok tahmin ediyor , ben aşırı muhafazakar birisi ile sohbet edebilirim fakat şu röportajda ateistle olmam diyen kızların yarısı o muhafazakara "ayyy ıyhh" diyecek kapasitede.

  "biz abdestli, namazlı insanlar olduğumuz için , yani annelerimiz felan"
  bu kızımızın kafası karışık

  "olacağım ateistin cinsiyetine bağlı" bu erkek biraz garip

  şu röportajda cevap veren bütün kızları seçmece mi bulmuşlar , izledikçe
  bir tiksinti geldi.

  edi,
 • ateistin algilanmasiyla ilgili cok ciddi sikintilarin var oldugunu gosteren bir video. bu sikintilar video ile ortaya cikmis degil; ogrencilerimde bu algiyi cok goruyordum zaten ama ulke geneline ve yasa gore dagiliminin bu denli oldugunu dusunmemistim. ateist canlisinin bir cesit parazit, zararli bir hasere, bir an bosluklarina gelse kendilerini dinlerinden ediverecek bir mahluk olarak gorulmesi soz konusudur. bu bir imaj meselesi degil algilayanin bilgi eksikligi meselesidir.
 • "olmam" diyenler beyin felci geçirtiyor, "olalım" diyenler açık fikirli öyle mi?

  şu ekşi yazarlarının kafalarında oluşturdukları dünya fazlasıyla ilginç. soru soruyorsan her türlü cevaba açık olacak ve saygı duymayı öğreneceksin.

  aşın şunları artık. herkesin ilkesi, prensibi kendine.

  nitekim bir müslüman bir ateist ile evlenemez. zira islam'da hukuken nikah düşmüyor. evet bir ateistle birlikte çalışabilir, yeri geliyorsa arkadaş da olabilir ama evlilik söz konusu olamaz. evlilik söz konusu olmuyor ise zaten flört, sevgililik vb de kendiliğinden ayrı kavramlar haline gelir.

  islam'da böyle bir yasak olmasaydı da şahsen böyle bir şey tercih etmezdim. beraber olduğum insanla birlikte yıldızlara bakıp yaratıcıma teşekkür etme huzurunu yaşamayacağım, zorlukların kaderimizin parçası olduğunu ifade edip birlikte dik duramayacağım, birlikte ebedi hayat sözü veremeyeceğim; evreni, hatta kendi benliğini bile kozmik bir kaza olarak gören bir insanla beraber olmak tercihim olmazdı.

  nitekim islam'da evlilik kavramında iş sadece müslüman olmakta da bitmiyor. müslüman olup kendini ahlaki olarak da geliştirmiş, sadece sözde müslümanlıkta kalmayı geçip dinin erdem öğretilerini de içselleştirmiş, karşılıklı saygı ve dini bağların olduğu bir evlilik daha güven verici geliyor.

  özet olarak ateistler belirli ilişkilere zorlanamayacağı gibi, videodaki müslümanların da tercihi gayet normal ve tutarlıdır.

  evet, bir insan dinin bütün emirlerini uygulamayabilir. bazı konularda şeytana uyabilir. bu onun ateistle evlenmeyi meşru görmesi anlamına gelmiyor. bu yüzden burada başörtüsü olmayan genç kadınların söylemlerini sindiremeyip garip tepkiler verenler, ağlamak yerine umutlarını kessinler. gidip kendi kafanızda insanlarla yaşasınlar. dışlanma psikolojisi ile nefret saçmanın anlamı yok.
 • ateist birisi senle sevgili olur mu diye sorsalarmış daha güzel olurmuş.

  ateist napsın la bunları aq.