şükela:  tümü | bugün
  • noktayı bulsak ortayı bulacağız.
  • bazı çevreler tarafından ''dağa çıkan kişiler'' olarak görülmesi. işin ilginç yanı ise, bu görüşe sahip olan kişi diyanet işleri başkanı ali erbaş olması. tüm iyi niyetlerimle umuyorum ki bu açıklama kavramların karıştırılması ile yapılan bir hata yada gazete yazarlarının çarpıtması olsun zira teröristleri davul zurna ile karşılayanlar dahi hain ilan edilmez iken, benim gibi bir vatansever inançsıza bu iftira atılmış olmasın.

kaynak: tık

ilgili kısım: '' erbaş, şu değerlendirmelerde bulundu: "bu bölgeler islamın ilk yıllarında fethedildi. o gün bugündür mayası islam ile yoğrulmuş olan bu milletin çocuklarını inkarcı bir ideoloji nasıl elde edip de dağa çıkarabiliyor, yanlış yönlere gönderebiliyor ve yönlendirebiliyor. ''

ali erbaş
  • hepsi yanlış yoldadır, her türlü delile rağmen yaratıcı'yı inkar ederler.

ve geriye kuran'ın anlattığı şu nokta kalıyor:

kendisinin ilahı olarak kendi duygu ve arzusunu almış kişiyi gördün mü? allah onu bir ilim üzerine saptırmış, kulağı ve kalbi üzerine mühür basmış, gözünün üstüne de bir perde çekmiştir. allah'tan sonra ona kim kılavuzluk edecektir. hâlâ düşünüp ibret almıyor musunuz? casiye suresi, 23

ateizm hakkında şunları yazmıştık: ateizm/@pulcher

deizm hakkında şunları yazmıştık: deizm/@pulcher

agnostisizm hakkında şunları yazmıştık: agnostisizm/@pulcher
  • hepsinin ..ist/..izm olması.
    (tümm ist-izm'leri red etme izmi kurcam)
  • önceki ay kurban bayramı vardı. adam 21. yy'da tanrısına kurban adıyor. biri de demiyor ki aga biz napıyoruz,
    bu zamanda kurban mı kaldı diye. afrika'daki kabileler bile kapitalizmle tanıştı.

hayır tut ki koç inmedi. napacaktın? yatırıp çocuğunu mu kesecektin? her sene de bir çocuk kesilmez, biyolojik olarak da sıkıntılı. adam sana koç indi diyecek ne desin başka. oğlumu kestim dese kim devam ettirir o geleneği? zaten böyle bilgiler de hep dağda bayırda yalnızken geliyor. niye acaba?

bu üstte saydıkların da birbirinden farklı görüşler. onu bile anlamamış, gelmiş başlık açıyor.
    ha illa ortak nokta arayacaksan, en azından bunlar sorgulayan insanlar. masal yerine bilimi, mantığı takip ediyorlar.
  • (#81271464)

dağa çıkanların bir kısmının bu inkarcı ideolojilerle çıktığından bahsediyor, bu sözleri söylediği yer bitlis. her ateist dağa çıkar gibi bir anlamı nasıl çıkarmaya başardınız anlamıyorum.