şükela:  tümü | bugün
 • evet dostlar benim hikaye şu;
  uzun süredir birlikte olduğum bir kız vardı beraber çok güzel vakit geçiriyorduk, gerçekten onun yanındayken kendimi çok mutlu çok huzurlu hissediyordum (şu an tek hissettiğim aşk acısı ). neyse efenim standart tanışma flört vs derken iş evlilik noktasına geldi. biz hazırlığımızı yaptık! ayıptır söylemesi 700 liraya bir takım elbise aldım. jilet gibi giyindim. tıraş oldum süslendim falan, bendeki heyecanı görseniz :) tabi tüm bunların yanında asıl önemli bir konu vardı. o güne kadar hiç bunu konuşmamıştık. bir iki defa sohbet o yöne kayacak gibi oldu ama galiba onu kaybederim korkusuyla hep geçiştirdim.
  konu şu ki kız arkadaşım benim ateist olduğumu bilmiyordu. aslında ailem de pek bilmiyordu. nedendir bilinmez, hep saklama ihtiyacı hissettim.yaşadığımız toplumda ateistlere olan yaklaşım herkesin malumu.
  neyse efendim aldık biz çiçeğimizi çikolatamızı gittik kız evine hoş geldiniz beş gittiniz faslı geçti kahveler içildi falan, bu arada o tuzlu kahveyi de içmiş oldum. o ne iğrenç bir tattı ya o geceye dair aklımda kalacak bir şey de o feci kahve olacak. neyse lafı çok dolandırmayayım benim peder lafa daldı "efenim allahın izni peygamberin kavliyle" diye ve o an bana ne olduysa gerçekleri söyleme ihtiyacı hissettim ve dedim ki; fakat ben allaha inanmıyorum. o ana kadar bana aşkla bakan o kız gitti yerine lucifer geçti resmen :(
  pederin rengi attı!! annem başındaki eşarbını biraz gevşetti, inme iniyordu kadına neredeyse ve kayınpeder olacak adam bir hışımla ayağa kalktı ve
  -"böyle şey olur mu efendim benim bir dinsize verecek kızım yok" dedi
  kızına döndü ve
  -"kızım biz bunları şimdi mi öğrenecektik" dedi,
  tabi kızın bir suçu yok ki o da bilmiyordu çünkü kız ne diyeceğini bilemedi sus pus kaldı öylece adam delirdi adeta ve iş daha fazla büyümesin diye bize kapıyı gösterdi. o günden beri kızla tek kelime konuşamadım. zaten beni dini yönden yargılayan biriyle neden görüşme ihtiyacı hissedeyim onu da bilemiyorum, ailem de sırt çevirdi bana ne yapmam lazım bilemiyorum, tecrübelerinizden istifade edebilmek için konuyu size açtım ilgilerinize şimdiden teşekkür ederim herkese iyi günler. çok yalnızım be sözlük :(
 • hassiktir be rıfat abi.
 • sen de yani tam yeri tam zamanında şeetmissin.
  ben de bunu anlamıyorum arkadaş. söylemeyiver yani annen baban da bilmeyiversin.
  bunun dini söylemlerle dini siyasallaştırmaktan ne farkı var, nasıl ibadet ettiğini anlatan riyakarlardan ne farkı var.
  sorulmuş olsa hadi yine neyse. aile ortamı bırak adamlar gördükleri gibi, gelenekleriyle yaşasın. eğer ateizm haklıysa zaten adamların kaybedeceği bir şey yok bunun için de endişelenmene gerek yok. saatlerce süren sancılı din sohbetlerine girip anneni babanı sevdiklerini üzmenin ne manası var.
  ben veganım ben veganım diye ortalarda dolananlardan ne farkın var.
  cihad ın tersi bir içgüdüyle ateistliği mi yayacaksın. onu söylediğin anda duyan herkes dinini bırakıp sana hak mı verecek.
 • seni çok iyi anlıyorum, sana tek diyeceğim seni olduğun gibi kabullenecek birini bulman. ayrıca kız isteme esnasında ateist olduğunu söylemene girmiyorum bile bak! gizleme! her sorulduğunda söyle inançsız olduğunu, seni dışlayanlar, ötekileştirenler utansın!
 • kayınpederin doğrusunu yaptığına inandığım kız verilmemesi.
  böyle allahsız insanlara hangi türk kızı bakar. bunlara prim verecek kız bence yoktur.

  inşallah türk kızlarımız böylelerine geçit vermeyecek. üzüntülüymüş. git teselliyi ateist isveç kızlarında ara. burası türkiye sana geçti yok.

  edit; bu sözlüğün ciddi bir beyinsel problemi var. şurada ironi yaptığımı anlamayacak kadar saf olabilen insanlara selam olsun, insanları din üzerinden ayrıştıran zihniyetin de taaaaa ... . hikayenin gerçekciliği tartışılacağı yerde neden bana bu yüklenme? bu kadar mı kör oldunuz? biri de gitmiş koştura koştura nick altıma yetişmiş :) hee mal buldun bak.
 • islam dinine göre ki diğer hristiyan yahudilikte de vardır; kafire kız verilmez. kız illede gider onla evlenirse dinden çıkar o da bir kafir olur. dinden çıktığı için mürded olur ve fetvası verilirse idama kadar gidilir.

  bakara 221
 • tabi canım verilirmi. herif ateistse tam havlet anında hangi şeyhini düşünecek! olmaz öyle şey
 • islam dinimizde, musluman erkek, allaha inanana farklı dinden kızla evlenebilir.. ancak musluman kız, farklı dindne erkekle evlenemez.. müslüman erkke olmak zorunda bırkan ateisti.. gavura kız verılmez
 • benzer bir durumdayım.olur da ilerde başıma gelirse diye alternatif senaryolar üretiyorum.ama bu tedirgin olduğum gerçeğini değiştirmiyor