şükela:  tümü | bugün
  • youtube'da ahsen tv kanalında yayınlanan bizim bedük'ün yaptığı tartışmadır. başlık biraz garip oldu farkındayım, video ile aynı olsun diye oynamadım, kusura bakmayın.

daha dün bir başlık açtım. dinin insanları ne kadar sığlaştırdığından bahsetmiştim. bu videoyu da izleyince düşüncelerimde çok haklı olduğuma tekrar kanaat getirdim. bizim bedük'ü, çevresinde salça olan elemanları dinleyin. gerçekten acınası durumdalar. hala şu anki maymunlar neden insan olmuyor gibi 3924020934 defa açıklanmış embesil sorular, kendine maymunu yakıştıramamalar(aslan, kaplan değil ya, şaklaban bir hayvan). hala gazali'nin, pascal'ın da bahsettiği "ya varsa? biz bir şey kaybetmiyoruz ki" muhabbeti. aklını göster bana, görmediğin şeye inanıyorsun muhabbeti. hele "yoğğğh ben maymundan gelmedim" diyen mavi montlu arkadaş, şu lafı söyleyecek en son kişi olmalı bence.

oturun türkiye'de ak partili, cahil, yobazın önde gideni nasıl olunur izleyin derim. şu videodan aziz nesin'in türkiye'nin %60'ı aptal derken ne kadar mütevazi, iyimser olduğunu görebilirsiniz.

buradan izleyebilirsiniz.

(bkz: dinlerin insanı sığlaştırması)

bu başlıkta da videodaki arkadaşları dün net özetlemiştim, vaktiniz varsa okuyun efenim, tartışmak isterseniz yeşillendirebilirsiniz.

not: ateist arkadaş, aslında darwin'i biraz yanlış anlamış. anlattığı lamarckçı teoriye giriyor, darwin'in evrim teorisi konusunda biraz bilgi eksikliği mevcut; ama karşısındaki embesillerden kat kat mantıklı, efendi şekilde konuşuyor.
  • ateist genç ayıp etmiştir. hemen oradan ayrılması lazımdı. ne bileyim o sürede kuşları besleyebilirdi, kitap okurdu falan filan...
  • eskilerden bir videoyu hatirlatmistir
  • "asla aptallarla tartışmayın. çünkü sizi ilk önce kendi seviyesine çeker, sonra o seviyedeki tecrübesiyle sizi yener" sözünü hatırıma getirmiş tartışma.
  • amına koyim maymun ile ateist genç tartışıyor sandım. o nasıl başlık açmak kanım dondu şerefsizim.
  • evrimi özetlemeye çalışan gencin çok sık düşülen bir hataya düşerek "maymundan geldik" demesi işleri karıştırıyor.

hayır ! maymundan gelmedik. ortada maymun da yoktu o sıralar. şimdiki kuyruksuz maymunlarla (monkey değil ape, ne yazık ki türkçede bu ayrım yok) insanlar aynı ortak atadan evrimleştiler. o yaratık ne insandı ne de maymun. maymundan geldik demek bu nedenle yanlış. şempanze, goril, orangutan, insan tarihin bir noktasında hepsinin ortak bir atası vardı. o maymun değildi. belki maymunumsu filan denebilir (primat ??).
  • ateist çocuğa "cumaya da mı gitmiyosun" "seni kim doğurdu anneni kim doğurdu onu kim yarattı" "şimdiki insanlar niye maymun olmuyor" "var mı aranızda maymun olan" gibi soruların sorulduğu video
    cem yılmazın dediği gibi (bkz: aynı oksijeni soluyoruz artık sen onu içinde ne yapıyorsan)
    bunun bir alt versiyonu celal şengör ile din kültürü öğretmenliği öğrencisi tartışması
    -allah tarafından olduğu ne malum?
    -ayetler var ayetler
  • ateist elemanın sabrı hayran bırakmıştır.
  • bildiğin genç ile maymunun tartışmasıdır.