şükela:  tümü | bugün
 • dini inançları ve tanrının varlığını reddeden insanların kadın cinsiyetinde olanıdır. halk arasında "kafir", "müşrik", "dinsiz", "kitapsız" vb olarak anılır. halk arasında "ateist kızlar her önüne gelene veriyormuş olum", "her ateist kadın aldatır", "bu ateist kadınlar var ya anal seks yaparlar olum" gibi şehir efsaneleri ile bilinirler.

  not: ateistim ve gururluyum.
 • toplumsal baskılar altında ezilme,toplumda kabullenmiş her seyi kabullenme, sorgulayacak kadar gelismis beyine sahip olamama,hayata karsi özgün bir bakış açısı ve özgün bir yaşam tarzı edinememe gibi yurdum kadınlarının genel problemlerini bertaraf edebilmeyi başarmış olan kadın.
 • allah'ın varlığını inkar eden kadınlardır.
  müslüman erkeklerin evlenmelerinin -iman etmedikleri müddetçe- kuran ayetiyle yasaklandığı kadınlardır:

  --- spoiler ---

  2/221- müşrik kadınları, iman edinceye kadar nikahlamayın; iman eden bir cariye, -hoşunuza gitse de- müşrik bir kadından daha hayırlıdır. müşrik erkekleri de iman edinceye kadar nikahlamayın; iman eden bir köle, -hoşunuza gitse de- müşrik bir erkekten daha hayırlıdır. onlar, ateşe çağırırlar, allah ise kendi izniyle cennete ve mağfirete çağırır. o, insanlara ayetlerini açıklar. umulur ki öğüt alıp-düşünürler.

  --- spoiler ---
 • erkeğinden farkı yoktur. daha hala müslümanca, erkek - kadın bıbjbıbjbıbı...
 • hayat görüşleri itibariyle allah korkusu dolayısıyla ahlaki sınırları olmayan, bu nedenle uyuşturucu, alkol, kumar gibi zararlı alışkanlıklara kolaylıkla kapılabilecek, intihara kolaylıkla yönelebilecek çocuklar yetiştirme ihtimali çok yüksek olan kadındır.
 • eminim kafasini din zirvalariyla doldurmus erkekler ne yaparlarsa yapsinlar bunlarla evlenemezler. herkes hasta sanki aq musluman erkege de bir de yasak koymuslar. peeeh.
 • isteseler abaza şakirtleri dinden çıkartabilecek kudrete sahip kadınlardır.

  (bkz: angelina jolie)
  (bkz: asia carrera)
  (bkz: jodie foster)
  (bkz: julianne moore)
  (bkz: björk)
  (bkz: sasha grey)
  (bkz: shirley manson)
  (bkz: bree olson)
  (bkz: emma thompson)
  (bkz: adrianne curry)
  (bkz: sarah michelle gellar)

  ve daha niceleri (agnostik ve deistleri saymıyorum bile)

  http://www.celebatheists.com/wiki/category:atheist
  http://en.wikipedia.org/…io,_television_and_theater
  http://en.wikipedia.org/wiki/list_of_atheists
 • inançlı kadından pek de bir farkı yoktur. yemek yapar, çocuk bakar, her kadın gibi ataerkil yaşama boyun eğer.
 • çocuğun allah korkusuyla yetişmeyeceğini bilecek kadar akıllı kadındır. ayrıca anne olduklarında onlar da terli terli su falan içirmezler yani bunun allaha inanmakla alakası yok. bildiğin anne oluyorlar işte.
 • "bir lokma ekmeğe, bir yudum su içmeye, yine de 'küfretmeye' razıysan gel benimle" diye seslendiğim kadınlar. çok naifim.