şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ben 6.3 ve biraz fazlasina kadar ateist kalabiliyorum. 7 gibi agnostik olmaya basliyorum biraz ilerisinde deizme ugrayip (7.4 genelde ama bir keresinde 7.8 e kadar agnostik kalabildim), 8 den sonra once bi musevi oluyorum bakiyorum kesmedi hristiyanlik, islam, zeus, bir guc, ahura mazda vs ne varsa hepsine kalbimi aciyorum.
  • tanrinin varligini kanitlamak icin insanin korkusunu referans alan bu tip gondermeler aslinda tanrinin varligini kanitlamanin tam tersine hizmet etmektedir.

bunu yapan adam iki gram kafasini calistirsa yapmayi aklina dahi getirmez.
  • - verdim depremi, verdim depremi..
    + ee sonra?
    - yine iman etmedi puşt!
    + hadi ya :(
  • - aa kütahya'da 6 şiddetinde deprem olmuş!
    - eşhedü en la ila....
    - aha düzelttiler 5.9 yazıyor..
    - ebenin!
  • japonya adına konuşursam baya bir yüksek olmalı.

havasından mıdır suyundan mıdır bilemedim şimdi.
  • 12 siddetinde deprem olacak, yer yarılacak, lavlar çıkacak, lavların arasından da balrog gibi bir arkadaş fırlayacak, yanıma gelecek. birader canını almaya geldim, iman et tanrıya derse, işte o zaman düşünmek için biraz zaman isterim. benim anladığım ateistteki sınır, budur.
  • mesela brezilya'da, yağmur ormanlarının derinliklerinde, dünyanın geri kalanından habersiz yaşamakta olan kabileye 2.2 şiddetinde bir deprem yeterli olur zannederim. mesele ondan sonrası: inanacağım ama kime, en tatlı birisine...
  • olmayan deprem şiddet değeridir, olsa bile anlamı saptırılmıştır. farzedelim ki insanlar korktuklarında tanrıya inanma eğilimi gösteriyor. bu tanrının var olduğunu göstermez ki. olsa olsa insanın beyni ile ilgili bir bug'a işaret edebilir, bu da büyütülecek birşey değil.

hımm doğru mükemmel yaratılmıştık dimi? evet, büyütülecek birşey o zaman.