• ben 6.3 ve biraz fazlasina kadar ateist kalabiliyorum. 7 gibi agnostik olmaya basliyorum biraz ilerisinde deizme ugrayip (7.4 genelde ama bir keresinde 7.8 e kadar agnostik kalabildim), 8 den sonra once bi musevi oluyorum bakiyorum kesmedi hristiyanlik, islam, zeus, bir guc, ahura mazda vs ne varsa hepsine kalbimi aciyorum.
  • japonya adına konuşursam baya bir yüksek olmalı.

havasından mıdır suyundan mıdır bilemedim şimdi.
  • düşen uçakta da ateist kalabileceğini idrak edemeyen bir takım insanların merak ettiği şey.
  • müslümanların bu eşikten rahatsız olması son derece doğal aslında. çünkü bu ateistler akıllı adamlar, günlerini gün ediyorlar. sonra şiddetli bir deprem olduğunda, ölmeden önce "allah'ım sana geliyorum" deyiveriyorlar, hop cennete. oysa müslümanın önce işlediği günahların hesabını vermek için birkaç bin yıl kadar cehenneme uğraması gerekiyor. ben de bu adamların yerinde olsam çok rahatsız olurdum.
  • 12 siddetinde deprem olacak, yer yarılacak, lavlar çıkacak, lavların arasından da balrog gibi bir arkadaş fırlayacak, yanıma gelecek. birader canını almaya geldim, iman et tanrıya derse, işte o zaman düşünmek için biraz zaman isterim. benim anladığım ateistteki sınır, budur.
  • olmayan maksimum deprem şiddetidir.

eskiden birşeyden korktuğum zaman en azından dua ederdim.şimdi onu da bıraktım.
  • öncelikle şunu söyleyelim: "'there are no atheists in foxholes' isn't an argument against atheism, it's an argument against foxholes."
    benim gibi azılılara 7.4 bile yetmemiştir. deprem gecesi mesaideydik, ertesi günü diğer arkadaşlar "olm bu naptı lan" diye gece kalan arkadaşlara soruyorlardı. orada anladım ki dini motiflerin temel güdüsü korkudur.
hesabın var mı? giriş yap