• pide lan bu ramazanda yediğinizde kutsal mı sayılıyor ona da mı tapıyoruz
  • benim.
    önce emeğimle kazandığım parayla (kul hakkı yemeden) aldığım sıcak ramazan pidesini yarar içine gene kendi kazandığım parayla aldığım tereyağını ve kayseri pastırmasını döşer sonra beklerim. o pidenin sıcaklığıyla tereyağ erir, pastırmalar gevşer.
    hiç utanmadım bu ramazan gene yapacağım.

not: aslında ateist değil agnostiğim ama nasılsa siyasal islamcılar ve aktroller aradaki farkı anlamaz.
  • bu nedir arkadaş hani sizin dininiz hoşgörü diniydi.
  • iftara davet edip soframı paylaşacağım insanlardan biri..

din günümüzde bir yol ve yürüyüş tarzı değil; menfaatçilerin ağzını sulandıran bir rant fırsatı ve radikalleşme biçimine dönüşüyor hızla.. ne yazık ki uçlara meyleden* her şey gibi kendi zıttını da elleriyle yaratıyor.. sonra o ateist kardeşim ve çevresindekiler zannediyor ki, büyük bir aydınlanma oldu toplumda ve bu yüzden akıllı insanlar dinden uzaklaşıyor, ateizm yükseliyor.. ne diyelim, helal olsun.. (bkz: rönesans bunu beğendi)

onların bir mecburiyeti yok zaten ama "ey iman edenler!" hitabının muhatabı olduğunu var sayanlara iki çift sözüm var;

lütfen sesinizi yükseltmeyin, yekdiğerini hor görmeyin ve alçaktan akın.. vahşileşmeyin, birbirinizin ciğerini söküp kanlı kanlı dişlemeyin mütemadiyen.. ağzınızdan düşmanın kanı değil bal şerbeti damlasın.. öyle müslüman olun ki o ateist dediğin dostun, kuzenin, iş arkadaşın, öz kardeşin seni görüp "vay be!" desin..

sevin oğlum birbirinizi.. vallahi sandığınız kadar zor değil..
    bu kadar ıkınmaktan basur olacaksınız.. biraz gevşeyin..
  • ben yiyorum ama çok utanıyorum lan çok üzgünüm istemeden tüm islam alemini dün gece aldattım inan bana bütün sahur pişmanlıktan ağladım
  • ramazan pidesi fırında, markette, bakkalda satılan bir ürün olduğuna, sahip olmak için sadece parasını ödemek yettiğine, ben de bileğimin hakkıyla çalışıp para kazandığıma, bu parayı kendim için istediğim şekilde harcayabileceğime göre;

sana ne lan yarraaam?!
  • ulan kaç yıllık fırıncıyım ben böyle embesil bir yaklaşım görmedim . yahudi ekmeği çallah yemek için yahudi mi olmak lazım a gerizekalı . kaldı ki pide nin hamur bakımından normal francaladan bir farkı yoktur.

not: deist bir fırıncı .
  • ateist olduğu halde diyanete vergi vermek zorunda bırakılan, çocukları dogmalarla büyüsün, diyanet cemaatleri desteklesin de bademleme yapsın diye finansör olan kişidir.

aynı zamanda ramazan pidesinin bugünki rayiç bedeli malesef müslümanlıkla değil türk lirası bazında ödenmektedir...

öyle bir türkiye düşlüyorum ki, diyanete vergi verme şahsın onayında olsun. atıyorum ben müslümanım camileri cemaatleri falan kullanıyorum, o zaman vergisini vereyim. ya da ben ateistim, mümkünse benden uzak dursunlar, vergi vermek istemiyorum...

bir de o zaman görsek türkiyemizin kaçta kaçı müslüman :(
  • kurban bayramında da kavurmayı gömendir. afiyet olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap