şükela:  tümü | bugün
  • kafası karışık gençlere ilahiyatçı cağfer karadaş'tan ayar niteliğinde bir manifesto . gençleri anlamayıp biraz haksızlık edildiğini düşünenlerdenim

kaynak

not : yazıyı kaleme alan kişi ile dünya görüşüm tamamen farklı . kendisinden emin olduğum dinine , diline , rengine bakmaksızın herkese güvenirim .
  • guvenmiyorsa eğer kesinlikle daha önceden atesit/ deist tanımamistir. (bkz: önyargı)

başıma bir şey gelmeyecekse ben dindar takilanlara daha az güveniyor ve onlardan biraz korkuyorum açıkçası.

edit: beyninin amigdala ve hipotalamus harici kısımlarını kullanmayan canlılar mesaj kutumu doldurmuş yine. (bkz: saygı)

açıklama: kişilikle ilgili; tabiki yetiştiği çevre, mizaç gibi faktörler etkili ama manipülasyon olarak en iyi kullanılan karşıdakinin en önem verdiği değer (din)olunca işler değişiyor. kandirmak için şartları daha etkili ve hızlı olgunlastiriyor.
  • önemli ön edit:üşenmeyip hepsini okudum.(bkz: zırva).vakti olan yine okusun ve kendi değerlendirmesini yapsın tabi ama tamamen zırva.bilim için çakılı tek çivisi olmayan yobazların yine ateistlere güya bilim üzerinden yüklendiği saçma sapan bir yazı.buram buram cehalet kokuyor.

"4.hiçbir tercümenin kur’an’ı tam yansıtamayacağını, her tercümenin kur’an’ın yorumlarından sadece bir yorum olduğunu bilmiyorlar."

e ulan bozuk mu bu kitap o zaman ?

ne yapalım yani tam olarak öğrenmek için ? vahiy mi bekleyelim ?
  • ateistlere asla borç vermem.

adamlar allahı kabul etmiyor verdiğim borcu hiç kabul etmezler.

not: vurmayın lan ben de ateistim jakdjadkgsh.
  • peki aynı arkadaş yazılı tarihin başından beri din namına yapılan berbat uygulamaları alt alta koyunca sayının 1000000'u geçtiğini biliyor mu?
    güvenmeyin zaten ya, karşısındaki insanı, bir olayı değerlendirirken salt gerçeklik yerine binbir türlü hikayeyi baz alan insan bana güvenmesin. duygularımız karşılıklı bunu da bilsin.
    düzeltme:yanlış kelime
  • (bkz: başlık entry ve nick uyumu)
    ilahiyatçı ve ayar?
    (bkz: kafancokguzelmiscanimgulegulekullan)

okumayacağım sözde manipülasyon.
  • adam yuvarlak olsun diye yuz adet neden yazmis. yoksa bu yalan yaraticiligiyla 198 adet neden de uydurabilirdi.

t: guvenlerini istemedigim kitlenin bana guvenmeme nedenleri.
  • amaan guvenmezsen guvenme, zaten ateistler genellikle dine inananlara gerizekali muamelesi yaparlar. kendimden biliyorum. ınancliysaniz ogrenme bozuklugunuz var gozumde. muhakeme yetenegi olmayan biri diye dusunuyorum. o acidan daha dunyanin isleyisinden haberi olmayan biri bana guvense nee guvenmese ne.