şükela:  tümü | bugün
  • hep başıma gelen olay. birisiyle bir entry hakkında konuşuyorum güzel bilgilendiriyor muhabbet ediyoruz, sonra bir anda cevap vermemeye başlıyor. insan yazıştığı insanın entrylerini merak edip girer okur ya ordan ekşi yazarlarının çoğu gibi ateist olduğunu anlıyorum. heralde karşıdaki de girip okuyo benim girdiğim şeyleri sonra tık yok. arkadaş bu kadar olmaz. tabi ki tüm ateistler için demiyorum ama konumuz inanç değilken bile bu kadar düşmanlık fazla. ben ateizm görüşünden nefret ederim ayrı mesele ama ateist birinden nefret etmek zorunda değilim. gayet muhabbet akıyor yani (yanlış anlamayın özel bir muhabbet değil genelde yurt dışında olan yazarlarin oranın imkanları hakkında yapılan veya bir konu hakkında girdiği entry üzerinden yapılan muhabbetler). anlamadım gitti niye böyle aydınlatırsanız sevinirim.
  • o nefret değilde saygıdır bence. 40 yaşındaki bi bireyin 10 yaşındaki bi çocuğa duyacağı saygı ile bi atheistin dindara duyacağı saygı benzerdir. atheist dindarı farkında olmadan bilinç altında küçümser ve 10 yaşında daha hayatın basit dinamiklerini çözememiş olarak görür ve saygısını kaybeder.
  • daha fenası askerde badinin dindar hem de koyu ve konyalı dindar olduğunu düşünün.
  • bende arada çocuklarla konuşur muhabbet ederim ama bir süre sonra bitiyor konuşma çünkü çocukcağız pepenin, bugs bunny'nin veya pokemonun gerçek olduğuna inanıyor.

yazılıysa bir yerde kesin gerçektir diyen biriyle nasıl olurda konuşabilirsin ki. kendi bilincini keşfedememiş biriyle yapılacak konuşma illaki bir noktada tıkanıyor. tecrübe ile sabittir.
  • bir ateist olarak genelde umursamam, bazen zeka seviyelerini olcmek icin cevapladigim oluyor sonuc genelde olumsuz.

bir de ust perdeden gelen olur, hani "biz bu isi biliyoruz anadin mi?" tarzinda gelirler bunlar. bunlara gulerim bak, sanki az once allahla gorusme yapmis da bana ugramis gibi kesin ifadeler. ya minik de olsa bir acik kapi biraksaydin be abicim. bu is bu kadar ispatliysa imtihan argumaninin ne anlami kaliyor? celiskiler vesaire. neyse boyleyken boyle.
  • genelde sıkıcıdır ama enteresan olanı, eski bir sıkı ateist ama yeni bir dindar ile yazıştığını anlaması olabilir.
  • eyyyyy üstleri çıplak deri pantolonlu ateistlet, klayyelerinize geri dönün, üzmeyin büşraları, buseleri, eymenleri!
  • dindar insan istediği kadar okusun, yazsın bir zaman sonra fabrika ayarlarına dönüyor.
    eski bir müslüman olarak belirteyim, fikirlerini küfretmeden, rencide etmeden savunan müslüman daha görmedim.
    belki bir yerlerde vardır ama bize denk gelmedi.
  • ben bir ateist olarak gerçekçi bakmaya ve somut sonuçlar elde etmeye çalışıyorum.ama dindarlarda işler böyle yürümüyor.o yüzden uzun uzadıya sohbet edemem dindar bir insanla.ateistin bile gerçekçisini,mantıklısını bulmak zor.dindarları düşünün bir de.
  • edit; (#100593074) ben bu entry seçmemiştim yanlışlık olmuş. öncelikle özür dilerim. lakin benim dindar olduğumu nerden çıkardın sayın peygamber torunu ?

karaktersizliklerindendir. gayet düzgün muhabbet ederken sorun yokken bir insanı herhangi bir düşüncesinden dolayı küçümseyip cevap vermeyen herkes karaktersizdir. konuştuğun konu biter çektirip gidersin. insan olmanın gerekliliği budur.

ha ama şimdi bakın bir de şu var. inançları beni ilgilendirmemekle beraber,

(#100591336)
    (#100591336)

şu entryleri yazanlara cevap vermeyi bırak, belediyeye şikayet edip zehirletin ki, diğer hayvanların hakkı olan oksijeni çalmasınlar.

kendisine saygısı olacak önce insanın.