şükela:  tümü | bugün
  • ateist değil de bir agnostik olarak babamla giriştiğim deneylerdir. olay gidip gelip onu kim yarattı onu kim yarattı muhabbetine geliyor. yani her şeyin bir öncesi var diyor kendileri. en son sordum allah'ın öncesinde ne var diye? o doğmamıştır doğrulmamıştır filan diyor. dedim ki big bang de doğmamıştır doğrulmamıştır. seninki ne kadar geçerli bir argümansa benimki de o kadar geçerlidir.

temeldeki sıkıntım şudur: herhangi bir şarlatanla hz. muhammed'in arasındaki fark nedir. yani ben de çıkıp peygamberim diyebilirim ve ben de hiçbir kanıt sunmayıp inananlar cennetliktir ama kesin bir kanıt sunsaydım melek olurdunuz zaten diyebilirim. onu farklı yapan nedir? çok kişinin inanması mı? hiçbir izah yok.

en son hep "ya varsa" diyor. ben de diyorum ki yarın ki piyangonun sonuçlarını biliyorum. bütün paranı bana verirsen sana söylerim. saçmalama diyor. ben de "ya doğruysa" diyorum. bilmem anlatabildim mi?

edit: kelime hatası
  • hehangi bir şarlatan ile musa, isa ve muhammedin farkı sözünün doğruluğu ve içerisindeki ilahi mesajdır. insanların zaman zaman batıl davalar etrafında toplandığı görülse de ancak ilahi mesaj barındıran sözler insanların gönlüne etkisi binlerce yıl süren değişim tohumları ekebilir.