şükela:  tümü | bugün
  • tüm bunların yerine genç kızlara, kız çocuklarına seslemek istiyorum wasp ablaları olarak.
    okuyun. mesleğinizi edinin, ekonomik özgürlüğünüzü kazanın. etek almak istediğinizde kimseden para istemek durumunda olmayın eşiniz de olsa. evlenmeden önce cinsel yönünüzü tanıyın. bakalım evlenmek istediğiniz kişiyle ten uyumunuz var mı? sizin cinsellik konusunda sıkıntılarınız da olabilir. malum ülkemizde vaginismus çok yaygın. cinsel yollarla bulaşan hastalıkları, korunma yollarını iyice öğrenin. cinsellik ilişkiyi her yönden etkileyen bir konu. yatakta mutsuzken etrafa aşklı gülücükler saçamazsınız.
    kısa bir dönem bile olsa evlenmeden önce aynı evi paylaşın. bakalım ev içindeki hareketleriniz birbirinize batacak mı? boşanmaktansa direkt ayrılmak daha iyi çünkü yaşadığımız ülke belli.
    özgür, kendiyle barışık genç kadınlar olun. bir de kitap önereyim ufku geniş genç kadınlar ve erkekler için:
    (bkz: emre kongar)
    kızlarıma mektuplar

inş ülkemizde ufku geniş, toplumsal rollere ve geleneklere sıkı sıkıya bağlı olmayan; özgür bireylerin sayısı artar gün geçtikçe. hadi grşrz.
  • "din dersi kitabı bu, ya ne yazacağıdı?" diye tepki veren var. doğuştan mı böylesiniz yoksa yavaş yavaş delirdiniz mi bu ülkede bilmiyorum ama saçmalamayın.

ortaokul öğrencilerine evlilikle ilgili fikir empoze etmek ne demek? üstelik ayrıştırıcı bir fikir. din dersi kitabıysa dinler tarihi ve felsefesiyle ilgili bilgi verirsin. dinin "kocaya itaat" gibi geri zekalı orta çağ erdemlerinden bahsediyorsa o dinle çocukları zehirlemezsin. bunu eleştireceğinize normalleştiriyorsunuz.

bu ülkenin eğitim sistemi akp'nin elinde bir kitlesel silaha dönüştü. mahvediyorlar çocuklarınızı. 12 yaşında din dersinde bunları görerek büyüyen çocukların ülkesi 20 sene sonra yaşanmaz olacak. aklı olan okumak için yurt dışına gönderecek durumda değilse, çocuğunu islam'dan koruyamayacaksa bu ülkede çocuk yapmasın.
  • kendi ilkel görüşlerini çocuklara normal bir şeymiş gibi sunmaya kalkan zihniyetin yapmış olduğu cehalet ile bezenmiş uygulama. şeytan bile tarihte bu kadar y.vşağı bir arada görmemiştir.
  • din dersi kitabında geçen ifade.

hayır ne bekliyordunuz? hz muhammed'in hayatı kitabında allah yok din yalan ifadesini mi bulacaktınız?
  • sen kalk kocana dindar diye itaat et, o gitsin cenette hurilerle kırıştırsın.
  • dinlemeyin, zamanında ateist kocayla evlendim. hiçbir zaman dini inancıma karışmadı. her zaman kadın/insan hakları konusunda son derece duyarlı, mert, dürüst, bilimden yana doğa sever biri oldu. hayatı boyunca yalana dolana üçkağıtçılığa prim vermedi. iyi bir baba, iyi bir eş oldu.

gel zaman git zaman akp iktidar oldu. gördüğüm bütün dinci örnekleri çocukluğumda tanıdığım iyi insanlardan çok farklı yalancı, çıkarcı oldukça kafam karıştı. inanmak için iyi örnek aradım etrafımda, inancıma tutunmayı denedim. ancak iyiler yaşlandı ve ölmeye başladılar, kalanlar bir elin parmağını geçmez. hepsinin kötülük, dedikodu, birine kazık atmak için bir bahanesi var. hiç olmadı aile içinde yapıyorlar, miras kavgaları, dünürlerle çekişmeler bitmiyor bitmiyor. arada bir "kalkıp namazımı kılayım" diyorlar. sonra kaldıkları yerden devam. bunun üzerine dinler (sadece islam değil, al birini vur öbürüne. yurtdışında da boynunda haç olan biri aynı yolun yolcusu genelde, sadece hukuk ilediği için bizimkiler kadar pervasız değiller.) konusunda daha çok okumaya başladım. şimdi ben de ateistim. bu süreçte eşim hiç karışmadı ama şimdi benimle gurur duyuyor.
  • ders konusu değil, sipariş listesidir.
  • milli eğitim bakanının, "en bilimsel, en çağdaş müfredatı biz yaptık" dediği buymuş demek!

https://www.cnnturk.com/…ilimsel-en-cagdas-mufredat