şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam hali, 'ateistler sizi düşünmeye sevk eder, sakın onlarla konuşmayın' şeklinde olan siyasal islamcı nurettin yıldız'a ait açıklama.

  ateistleri ve deistleri imana davet etmenim çok büyük bir tehlike olduğunu söyleyen fetvacı nurettin yıldız, "şunu çok iyi bilesiniz genç kardeşlerim, elektriğe yakalanmış birini kurtarmaya çalışan da elektriğe yakalanmış olur. sizin birikiminiz bir atesitin sorularına değil cevap vermek, o soruyu düşünmek bile sizin için öldürücüdür. onu kurtarmayı boşverin kendinizi kurtarın. sakın imanla ilgili tartışma ortamlarına girmeyiniz."

  yıldız, kendi gibi düşünmeyenleri 'şeytan' olarak tanımladıktan sonra gençlere, "sizin sabah namazına kalkan, allahtan korkan imanınız, bize cephede nefer olarak yeter" dedi.

  link

  siyasal islam insanlığın kamburudur.
 • türkçe meali; ateist ve deistler sizin doğru yolu bulmanızı sağlar.
  apaçık ki siz yanlış yoldasınız, bizde bu yolun yanlış olduğunun farkındayız ama bu yol bize çok şey kazandırıyor,
  eğer siz de ateist ya da deist olursanız biz kimi kandırıp, paraları nasıl cukkalayabiliriz?
 • hayır kardeşim hayır. ışte böyle yaptığınız için ateistler çoğalıyor ve kendilerini akıllı zannediyor. oysa ateistler kadar bilgi yoksunu ateistler kadar cahil kesim yoktur. ateistler asla düşünmenizi sağlamıyor. kendileri bizim inancımızla dalga geçer ama öyle safsatalar söylerler ki. örneğin gaz patlaması olmuş (nasıl olmuş hiçbir açıklama yok) ve kendiliğinden yuvarlak gezegenler oluşmuş. ama siz bu sözleri söylemek yerine kalkıp ateistleri haklı çıkartacak beyanlarda bulunuyorsunuz. allah belanızı versin.
 • 1200 sene önce şimşek çakmasını açıklamayan insan şimşek tanrısı thor'a inanıyordu. onun gazabıydı bu şimşekler. artık şimşeğin nasıl oluştuğunu biliyoruz ve artık thor sadece filmlerde rol alan bir süper kahraman. evrenin nasıl oluştuğunu da biz şu anda tam olarak bilemiyoruz. ama 300-400 sene sonra yaşayacak insanlar yapay zekanın da yardımıyla tüm kanıtlarını ortaya koyarak öğrenecekler. o zaman da bugünün tanrıları o dönemin eğlence sektöründe belki figür olacaklar. insan henüz bilmediği ile ilgili kendine iki yön çizebilir.

  1) bu neden oldu bilmiyorum ama bilim ilerledikçe cavebını bulacağım
  2) bu neden oldu bilmiyorum, demek ki görmediğim duymadığım bir varlık yaptı

  tarihte birinci seçeceğe inananlar hep haklı çıktılar. her seferinde. istisnasız. 3.000'e yakın tanrı geldi geçti 2. yola inananlar sayesinde.
 • doğru söze ne hacet.
 • işte budur...

  helal olsun bu herife. gene içlerinde en delikanlıları, kıvrılıp bükülmeyeni bu
 • ateistlerin zaka kapasitesi yüksek, düşünen ve araştıran insanlar olduğunu kabul eden siyasal islamcının beyanı.

  (bkz: nureddin yıldız)
 • adam diyor ki dogmalarınızdan şaşmayın.

  sonra batı diyince süt dökmüş kedi gibi ciyaklıyor adamlar. ortaçağ biteli aşağı yukarı beş yüz yıl oldu kafalar hala pırıl pırıl.

  ömrü hayatında on sayfa tarih okumuş insan şu söylemin nasıl bir dimağdan çıkacağını az çok tespit edebilir.
 • kuran’da onca yerde düşünmekten akıl etmekten bahsedilirken bir hocanın başlıkta yazan cümleyi kurması komik duruyor.

  bi video olaydı iyiydi.

  ayrıca elektrik örneği de ‘bir tahtayla vurun’ falan gibi devam ediyorsa onu da izlemiş dinlemiş olurduk.

  komiklik üstüne komiklik olurdu.

  edit: link geldi, tahta mevzuu yokmuş. aslında ‘düşünmenizi sağlar’ gibi bir ifade de yok.
  ama söyledikleri, başlığın çarpıklığından daha fena maalesef..

  asıl sıkıntı; tarihteki alim vasıflı insanların hep bir bilim insanı tarafları varken şu anki hoca tayfasının salt ayet hadis öğrenmiş ve bilimle alakalarının olmayışı sebebiyle yorumlama kabiliyetlerinin de olmayışından kaynaklanıyor.