• tam hali, 'ateistler sizi düşünmeye sevk eder, sakın onlarla konuşmayın' şeklinde olan siyasal islamcı nurettin yıldız'a ait açıklama.

ateistleri ve deistleri imana davet etmenim çok büyük bir tehlike olduğunu söyleyen fetvacı nurettin yıldız, "şunu çok iyi bilesiniz genç kardeşlerim, elektriğe yakalanmış birini kurtarmaya çalışan da elektriğe yakalanmış olur. sizin birikiminiz bir atesitin sorularına değil cevap vermek, o soruyu düşünmek bile sizin için öldürücüdür. onu kurtarmayı boşverin kendinizi kurtarın. sakın imanla ilgili tartışma ortamlarına girmeyiniz."

yıldız, kendi gibi düşünmeyenleri 'şeytan' olarak tanımladıktan sonra gençlere, "sizin sabah namazına kalkan, allahtan korkan imanınız, bize cephede nefer olarak yeter" dedi.

link

siyasal islam insanlığın kamburudur.
  • ateistlerin zaka kapasitesi yüksek, düşünen ve araştıran insanlar olduğunu kabul eden siyasal islamcının beyanı.

(bkz: nureddin yıldız)
  • "ateistler düşünmenizi sağlar, düşünen insanın da bizimle işi olmaz" diyen, bir adet nurettin yıldız beyanı.

edit:*
  • adam bir de bu lafi universitede yaptigi konferans sirasinda ediyor.

akilla mantikla aciklanabilecek bir olay degil bu artik.

1-2 bir seyler yazacaktim, actim adamin tipine baktim vazgectim.

turkiye'yi bunun gibi tiplerin universitelerde konferans verebilecegi, sozlerinin ciddiye tartisilip konusuldugu bir ulke haline getirenlerin babasindan ogluna butun soyuna sopuna kafam girsin.
  • herkesin malumudur.

inanç demek kanıtsız olana inanmaktır. gerçeği aramak değil; inanmak için inanmaktır.

inançsızlar insana bunun ne kadar saçma bir şey olduğunu hatırlatacağı için inançlılar inançsızlardan uzak durmalılardır.
  • "sizin sabah namazına kalkan, allahtan korkan imanınız, bize cephede nefer olarak yeter"
    çok doğru söylemiş. aradıkları şey cephede nefer.
  • "düşünmeyi" olumsuz bir eylem olarak niteleyen, zekadan yoksun insan önermesidir.

(bkz: düşünmekten korkmak)
  • gün geçmiyorki biri daha zırvalamasın.
    sen inanmayanı inandıramayacaksan neden din adamısın.
  • "yanlış düşünmenize neden olur" da demiyor, " düşünmenizi" diyor. adam kısaca düsünmeyin, sadece itaat edin diyor.
hesabın var mı? giriş yap