şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ateist yemin etmez. "inanmazsan inanma" der.
  • altın diye kaldırım taşı satılacak potansiyel salak beyanı.
  • yemin etmenin saçmalığı bir yana, yemin etmenin illa gözle göremediği bir kutsal üstüne olacağını sanan insanlarda varmış.

sanırım ateistlerden en çok kendini dindar olarak niteleyen ancak günah olduğu için yapamadığı şeylere içi gidenler nefret ediyor. çalmak, tecavüz etmek, öldürmek ve daha nice günahları yapmak istiyor yapamıyor. ateist yapabilir bunları ama yapmıyor ya, çıldırıyorlar.

ötesi bir insan sadece allah'tan korktuğu için öldürmüyor, çalmıyor, yalan söylemiyor, sözünde duruyorsa ise var o insanın haline diyorum.
  • şeref üzerine yemin etmek kavramından haberdar olmayan şeref yoksunlarınının kafasını kurcalayan konu.
  • ettiği yemine sadık kalmak için bir şart koşmaya, şahit göstermeye gerek görmemek durumundan kaynaklanır.

dinlerden herhangi birisine inanan için de geçerli olabilir, yeter ki, ettiği yemine sadık kalacak kadar şerefli olsun.
  • ben çok yapıyorum valla yalan yok ateist olduğumu bilen arkadaşlarım '' sen inanmıyorsun ki niye yemin ediyosun'' diyorlar. ben de' '' evet ben inanmıyorum ama sen inanıyorsun'' diyorum.
  • hic yemin etme ihtiyaci duymadim, sozume inanmayacak adam hayali cin peri masallarini referans gosterince konuyu kabul edecek kadar budala ise zaten oradan kosarak kacmak lazim.

bir de bu yemini genelde yalanciligi ile unlu araplar eder. cemkirecek cakma arap ya da arap gotu yalayicilari bunu arap tarihcisi ibni haldun'un soyledigini de bir zahmet ogreniversinler. adamin tam rarifi su sekildedir: arap ulusundaki talancilik, yagmacilik, bozgunculuk, yalan dolan, ikiyuzluluk, hirsizlik arabin vahsi ( yabanil ) dogasindan kaynaklanir.

bu kitabi okuyun mutlaka, bunlarin ne sahtekar yaratiklar oldugunu ogrenin, ogretin.

referans : https://books.google.com.tr/…b1%c4%9f%c4%b1&f=false
  • gören de dinliler yeminlerini tutuyor sanır. peygamber bile karısına yemin ediyor diğer karıları arasında sıraya adalete uyacağına dair, allah hemen "boşver sen adaleti sırayı karılarının hoşnutluğunu, canın ne isterse onu yap isteğinle ilgilen istediğin karını ilgisiz bırak, ne halleri varsa görsünler sana ne" diye ayet yolluyor.

peygamber bile yeminini tutmuyorsa, allah bile boş ver yemini sen keyfine bak diyorsa dincilerin yeminine inanmanın ne mantığı var?
  • vallahi billahi yemin etmiyorum.