şükela:  tümü | bugün
  • sözlükteki dindar kardeşlerimden ateistlere bir bir yöneltilecek can alıcı sorulardır.

bu sorular, ateist arkadaşlarımın bir kere daha düşünmesine neden olacak ve belki allah'ın inayeti ile hidayete ereceklerdir. birinci benden, soru şu:

- yer yüzündeki ilk canlı (muhtemelen tek hücreli bir canlı bu) nasıl oluşmuş olabilir?

edit: ateistin bir uyardı, big bang ile oluşmuş. bu soru iptal.
  • -sen allah'a inanıyon mu?
    - ben ateistim.
    - onu sormuyom lan, allah'a inanıyon mu, inanmıyon mu?
  • kolayca cevaplanabilecek sorulardır. yeryüzündeki ilk tek hücreli canlı, yarım hücreli iki canlının bir araya gelmesiyle oluşmuştur. yarım hücreli canlı da ondan önceki 1/4 hücreli iki canlının bir araya gelmesiyle oluşmuştur. bu olay bu şekilde 1/8, 1/16 diye gider. bu bağlamda acaba ilk canlının kaç hücresi vardı lan diye düşünülebilir ama seri hiç bir zaman 0'a ulaşamadığından anlarız ki aslında ilk canlı diye bişey yoktur. yarılaya yarılaya sürekli gidiyo olm nası hesaplican?
  • "lütfen köşeye doğru ilerler misiniz?"
  • "neden bir ateisti köşeye sıkıştırmak istiyorum" diye kendinize sorup, sonra hazırlamanız gereken sorulardır.
  • ateistleri ancak taşlı sopalı bir kalabalıkla sokak köşesinde sıkıştırabilecek çapa sahip bünyelerin sorabildiklerini sandıkları sorular.
  • (bkz: hiç mi yok)
  • dandik sorulardır. evrimde de aynı muhabbet. "şimdi ben sana neresinden başlasam" dedirtir, konuyu değiştirirsin, havaya girer.

insan gibi sor oysa kitapların neden el yazması olduğuna inandığımı, (şayet varsa) tanrı olsam neden ilk önce ben peygamberim diyenleri, sonra yobaz takımını, sonra da din kisvesi altında yapılanlara "ama saygı duymalısın, onlar yanlış da yapsa, buna inanıyor" diyenleri cehenneme atacağımı...

yok tutturmuş bir hissediyorum var. neyse ki muhammed son peygamberim demiş de kitlemiş, yoksa hiç çekilmezdi.
  • (bkz: bu sorunun cevabı hayır mı?)

yukarıdaki gibi bırak insanı köşeye sıkıştırmayı, ağzına sıçıttıracak sorulardır bunlar.. sıkıysa çık işin içinden atayizt atayizt. yes mi no mu yes mi no mu çabuk söyle. zzzzt boston. hepinizin ağzına sıçıcam sizin*