şükela:  tümü | bugün
 • kişiye göre değişiyor bu sorular. ben mesela tarih coğrafya sorularında zorlanıyorum ama matematiğim iyi, 50 net çıkarırım gibime geliyor.
 • ateistlerin cevaplayamadıklarından ziyade cevaplamadıkları, cevaplamaya tenezzül etmedikleri sorulardır. ha eğer her şey "ne olacaksın?" soruyuyla açığa çıksaydı eğer ben kuzenlerime de soruyorum "ne olacaksın" diye. ama bir sonuç alamıyoruz. zira benim mal sorularıma, kendileri de aynı oranda cevap vererek kimisi astronot olacam diyor, kimisi de nokia şarjı. yani o kadar ehemniyeti olan sorular değildir bunlar. ha olur da adam gibi sorular sorabilecek kapasitesi bulunan bir beyin sahibi kişi gelir de "nerden geldin, nereye gidiyorsun?" minvalinde sorular sorarlarsa eminim kendilerine güzel cevaplar verilecektir. bunun için de, sorular sorarak merakını gidermek isteyen tazelerin omega 3 haplarından kullanmasını, veya bol bol balık yemesini salık veriyorum. hadi bakalım.
 • p = np ??

  riemann hipotezi dogru mudur?
 • - cinlerin varlığını nasıl açıklıyorsun hayri?
  + abi bildiğim kadarıyla ardıç ağacı ve alkol birleşimi ile yapılıyor.
  - peki hayri, youtube'da sahada top oynarken cinler tarafından çarpılan adamın görüntüsünü nasıl açıklıyorsun?
  + çok içmiş abi.
  - hmm.
 • kanaatimce fazlaca önemi olmayan sorulardır. asıl cevaplanması gereken soru airlangga'nın ateistlerle muhabbet etmeyi neden bu kadar sevdiğidir. yani bir insan evladı niye işini gücünü bırakır da ateistlerle sohbete dalar onlara çeşitli sorular yöneltir ki. şahsen ateist bir insanla arkadaş da olmam. çayını çorbasını da içmem. (inanç ırkçılığı) konunun anlamadığım kısımlarından biri de bir insan evladı sırf tanrının varlığına inanmıyor diye airlangga'nın merak ettiği bütün soruların cevabını bilmeli midir?
 • "cevaplanamayan her soru tanrının ispatıdır" mantığındaki inananların çok hoşuna giden sorular.
 • sözlükçü olan kısmından bahsediyorsak;

  (bkz: soru başlığa cevap entry girilirse ne olur)

  gerçi bunu da bkz ile aşarız ama neyse lan maksat anketörümüz mutlu olsun, tezgahı boş kalmasın.