şükela:  tümü | bugün
  • işte bunu diyen adam, din olmasa bütün kötü bildiği şeyleri yapacak adamdır. kötü olan şeylerin yapılmaması gerektiğini düşünmez, yaparsa yanacağından korkar sadece. işte o yüzden dini bahane edebildiği her türlü kötülüğü de yapar.
  • bu nasil salakca bir genellemedir ya? ben yiyorum mesela. kafaya bak.

nerde var boyle bir istatistik? manyak misiniz?

sacma sapan bir genelleme.

edit: bu yazim yuzunden karimi kiskanmadigimdan tutun bok yemem gerektigine kadar isitmedigim hakaret kalmadi. karimi kiskanmamak ne alaka amk? bunlar harbiden kafayi yemis..
  • ailesi müslüman ya da yahudi olan ateistlerin yememesidir. kültür deniliyor buna. örneğin anadolu'da ateist olsun, dindar olsun kimse köpek eti de yemiyor, salyangoz da. tunus'taki müslümanlar salyangoz yiyor ama.

(bkz: kültür)
  • hep müslümanlar yiyorlar domuz etlerini, bırakmadılar bize.

saçma bir başlık, ve saçma bir başlığa saçma bir cevap.
  • bulamadıkları için olabilir mi sence de?

baskıcı yaşam tarzınız ve dayatmalarınız yüzünden bırak domuz eti bulmayı, cuma saati geldi diye dükkanı kapatıyor bim falan. düşün artık. domuz etini nereden bulsun insanlar anadolu'nun bir ilinde, ilçesinde?

internetten bile bulamazsın. varsa internet üzerinden satış yapan yer, gösterin.

ama var ya, kasapta 55 liraya dana kıyma satılırken yan tezgahta 15-20 liraya domuz eti satılsın bakalım insanlar yiyor mu yemiyor mu, o zaman görelim.
  • dindarların alkol almasından, hırsızlık yapmasından, tecavüz etmesinden daha tuhaf değildir.
  • nedeni nettir. musluman ulkede yetismissindir. 20 sene boyunca agzina domuz eti koymamissindir. yedigin zaman sindiremessin. domuz eti kimyasal olarak tavuk ve dana etinden farklidir. sindirmesi daha zordur. belki islenmis olanlari kolay sindirilebilir ama direk pismis domuz eti 20 yasina kadar hic domuz eti girmemis bir bunye ye sindirmesi zor bir ettir.

2 dakka kafanizi calistirin baslik acmadan
  • ben soğan da sevmiyorum. bu ne gösteriyor? puta falan tapıyor olabilir miyim en azından?
  • "neden yemiyorsun diye sorsan gerekçe de gösteremezler. " lafa bak ya, ulan ben bi müslüman olarak utandım senin yerine lan. sanane kimin ne yiyip yemediğinden, seni ne ilgilendir ? sen kimsin de sana gerekçe göstersinler amk. ister tavuk yer ister domuz eti yemez, bundan sanane veyahut bizene. çok meraklısınız o 2 gram beyninizle insanların hayatlarına burnunuzu sokmayı.
  • çekirge yemek caiz islama göre.. fakat sen müslüman olduğun halde yiyebiliyo musun evladım?
    ya da hiç deve eti yedin mi?
    yeme olayı dinden çok kültürel ( yetiştirilme tarzı , alışkanlıklar) bir olaydır. tanıdığım müslüman bir kadın var domuz etini çok seviyor ve tövbe ede ede yiyor.. çünkü küçükken çok yemiş..
    yeterli olmuştur sanırım?