şükela:  tümü | bugün
  • inancımdan bağımsız olarak domuz eti yemiyorum, çünkü bana göre inanılmaz kötü kokuyor.

hatta şöyle söyleyeyim yurt dışındayken marketten bir paket şekerleme aldım, içeriği filan aklıma gelmedi o anda tabii.
    otel odasına geldim, yemeye başladım, inanılmaz ağır ve kötü bir koku var. baştan ne olduğunu anlamadım tabii, sonra jeton düştü: domuz jelatini!
    (bizimkilerin içinde sığır jelatini oluyor biliyorsunuz)
    o fark dahi beni inanılmaz rahatsız etti.

domuz eti pişen yerlerde başka yemek de yiyemedim. ızgaraya mı siniyor artık o koku bilmiyorum. ne yesem domuz eti kokuyordu.
    ve bu koku inanılmaz midemi kaldırıyordu.
    ilk günler bunun mücadelesiyle geçti bile diyebilirim.

not: koyun eti/peyniri de yiyemiyorum yine koku meselesi yüzünden.
    ayrıca brüksel lahanası, karnabahar gibi sebzeleri de.
    koku biraz fazla önemli sanırım bende.
  • agiz tadidir aliskanliktir tercihtir aq

kumar oynamayan ateist, esini aldatmayan ateist de olmasin o zaman

protein yiyin lan biraz bu iq ile yurumez bu isler
  • gusul abdesti alan ateist ile kanka olan ateistlerdir.
  • dunya uzerinde ateistler sadece turkiye’de yasasaydi anlardim ne demek istedigini genc. amerikanin atayizleri catir catir yiyor domuz etini.
  • beyin bir soruna alternatif çözümler üretemez ise aşırı tepki verir. çoğu dinde yasaklı zina ve islamda haram olan içki her şeye rağmen toplumda statüsünü korur çünkü alternatifleri yoktur. ancak konu domuz etine geldiğinde beyin sana zaten yeterince besleyici ve lezzetli alternatifler varken buna ne gerek var ki dedirtir.bu sebeple domuz eti haram olmasına karşın diğer haramlar gibi aranmamıştır.

bu durum toplumların kültürüne ve mutfağına doğrudan etki eder. domuzun pis bir hayvan olduğu ve etinin sağlıksız olduğu söylentileriyle büyüyen insanlar hayatlarında hiç tatmadıkları ve aramadıkları bu et için haliyle pozitif düşünemezler.

kökenleri islam olan çoğu ateist ise bu kültürün domuz eti barındırmayan damak tadına aşina olduklarından ,bu eti yemek istemeyebilirler.domuz eti gibi bazı kültürel normlar inançla doğup deformasyona uğrar ve kendine folklörden,damak tadına kadar sayısız dalda yer edinebilir ki bu gayet doğaldır.
  • müslümanların timsah eti yememesi gibi bişey. türkiye'de olsaydı denerdim.
    ayrıca bu konuda ateyistlere ben de kırgınım.
  • bazılarının namaz kıldıkları söyleniyor, sen neden bahsediyorsun?
  • aslında bir isyan içeren başlıktır.

ben inanıyorum da yiyemiyorum, siz neden yemiyorsunuz lan? güzel değil mi tadı??

ne diyeyim, aptallık baki.
  • geri zekalı olmadıkları içindir, dana etinden pahalıyken hiç domuz eti mi yenir?
  • servis edilirken çok pişmemiştir
    malum trişin çok kötü bir asalaktır insana yerleştimi büyürde büyür.