şükela:  tümü | bugün
  • bugüne kadar gördüğüm hiçbir ateist fakir değildi. hepsinin maddi durumu, giyimi kuşamı, altındaki araba vs gayet yerindeydi. hiçbir ateist dilenci görmedim mesela.

(bkz: fakirlerin ateist olmaması)
  • cok dogru buldugum onerme, islamcisi olsun, sosyal demokrati olsun bunlarin hepsi mi allahsiz olur yaa...
  • fakir ve çaresiz olduğunda sike sike tutunacak, seni hayata bağlayacak bir inanca ihtiyacın olmasındandır.

düşünsene bunlar bir sınav, tanrı beni böyle sınıyor hepsi geçecek 70 küsür huri ve ırmaklarından şarap akacak bir sonsuzluk vaadi var ucunda. ölünce yok olacaksın bir bok olmayacak diyen düşünce mantıklı nasıl gelebilir?
  • cahil insanların en önemli ortak yönlerinden birisinin, kendi küçük dünyaları dışındaki her şeyi yok sanmaları/saymaları olduğunu hatırlatan beyandır.
  • fakir ateiste kimse sadaka zekat falan vermez, ondandır..
  • çok basit bir örnekle katılmak istediğim önerme, gidin a101 ve bim gibi marketlere (öğrencileri tenzih ediyorum) etrafınızda gördüğünüz müşteri profilinin %90 ını oluşturan kitle var ya hepsi namazında niyazında bilmem anlatabildim mi? iktidar yalakası sözde dinci işadamı, politikacı kesime gelirsek onların ben islamiyetin hiç bir şartını yerine getirdiklerini düşünmüyorum.