şükela:  tümü | bugün
  • internet sayesinde bilgiye erişimin kolaylaşması ile sayıları her geçen daha da artan ateist bireylerin, mahkeme-i kübra'da amel defterlerinin sol elden verilip sırat köprüsünden aşağı cehenneme doğru yuvarlanacakları ve oradan sonsuza kadar çıkamayacakları gerçeği akla gelince, merhamet ve acıma duygusuyla yapılan eylemdir.

etrafınızda değer verdiğiniz insanlardan biri veya birkaçı muhtemelen ateisttir. o değer verdiğiniz insanı ne kadar ikna edip imana getirmeye çalışmışsanız da bir türlü imana gelmemiştir. onların yanacağını bilmenin verdiği iç sıkıntısı ile geceleri kimse yokken yorganın altında hüngür hüngür ağlarsınız.

hele bir de sevdiğiniz ve ileride çocuklarınızın annesi olmasını istediğiniz kadın ateistse...
  • gece yarısı soğuk bulgur pilavı eşliğinde olursa bu ağlama tadından yenmez.
  • buyrun geberin allahınızın izniylen. kardeş şu hayatta en çok üzüldüğüm şey muhafazakâr dindar gerizekalıların (iyi insanlar olmaları aptal oldukları gerçeğini değiştirmez) olmayan ve yüzyıllar önce kendi yarattığı varlığımsıya tapmalarıdır. ha inanıyorum ama içkimi de içiyorum hayatımdan da kısmıyorum diyorsan zaten senin karaktersizliğin olimpos dağı kadar yüksek, laf anlatmaya gerek yok.

ondan sonra vay efendim ateistler neden ukala, bunun gibi sayın amınakoduklarım mesnetsiz iddialarla gelip de ateizm ya da deizm akımını, ideolojisini, her ne boku diyorsanız onu aşağılamaya çalışıyorsa ben de ukala olabilirim.

adama kitabında büyü yapmak yasaktır diyorum yanlış çeviridir diyor amk.
  • cennetle müjdelenen(!) bi müminin işidir muhtemelen. garanti ya köşkler , huriler , cehennemde yanmayacağı.

başkalarının derdine düşmüş.
  • ateist arkadaşlar, lütfen inadı bırakın ve iman edin. yerin, göğün ve içindeki her şeyin yaratıcısı olup zamana, maddeye ve mekana hükmeden bir varlığı inkar etmek büyük bir sapkınlıktır.
  • önce kendi haline ağla dedirmiştir. senin bir sebepten dolayı sırat köprüsünden yuvarlanmayacağının, cehenneme atılmayacağının garantisi mi verildi mümin kardeş? bu neyin kibri? senin bu kendinden emin kibrin bile sana sebep olarak yeter.