şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içlerindeki inkar ateşinin alevlerini çevreleriyle paylaşma gereksinimi duymalarından kaynaklı vuku bulur. halbuki inanmıyorsan inanmıyorsun, kime ne? fakat bunu yaymaya çalışacaklar, her daim.
 • bildiğim en büyük misyonerlik kurumları tarikatlardır. ( hem müslümanlıkta, hemde diğer dini inanışlarda)
 • olmayan olay.

  ateistlerin yaptığı misyonerlik degil basbaya taşşak geçmektir. ateist adamın misyonerlikle işi olmaz. taşşağını geçer, keyfine bakar.
 • binlerce yıldır cemaatleşe cemaatleşe toplumun kanını emenler, bir ateist tek başına etrafına gerçekleri söyledi diye nasıl da kuduruyor.

  gören de ateistler ellerine megafon alıp da gecenin kör karanlığında kulağınıza kulağınıza ateizm propagandası yapıyor sanır. öyle bir şey yapsalar kafalarını kesersiniz. sizin dininiz bu işte.
 • şaka maka doğrudur. bir arkadaşım dine inanmayı bıraktıktan sonra paso george carlin videoları paylaşmaya, ne zaman buluşsak bana izletmeye başlamıştı. sürekli “şunun şöyle olması mantıken saçma değil mi” tarzı muhabbetler ile kendimi pilavlı sohbette hissediyordum.

  bu yüzden ateistlik de saçma geliyo bana. bir kalıptan, inanıştan çıktın, başka bir kalıba girdin.
 • kesinlikle yanlış bir önermedir. sadece misyonerlik değil, yeri gelir doggy, yeri gelir kaşık pozisyonu, yeri gelir hareketsiz yatar bu ateistler. bu alçakça iftirayı asla ve asla kabul etmiyorum. misyoner bizim kutsalımız değildir.

  (bkz: olayı tamamen yanlış anlamak)
 • yanlış önermedir. ateister teist insanlarla çoğunlukla din konuşmazlar, tam tersine teistler sürekli ateistlere tanrının varlığını kanıtlamaya çalışırlar, ateistler de cevap verdiğinde misyoner olur.

  facebook'ta grup kurarlar mesela ateizm ile ilgili şeyler paylaşırlar, teistler damlar cehennemde yanacaksınız vs. diye. ama ateistler gidip dini gruplara aynısını yapmaz mesela.

  ekşisözlük'te sürekli teizmi kötüleyen, cehenneme gideceksiniz temalı başlıklar açmazlar ama neden sürekli ateistlerin ahlakları, inançsızlıkları, cehenneme gidecekleri ile ilgili sürekli başlıklar açılır, ateistler de doğal olarak cevap verdiğinde misyonerlik yapıyor olur.

  siz teistler olarak sürekli ateistlerle falan uğraşmayı bıraktığınızda etrafınızda ateizm muhabbetinin bittiğini göreceksiniz çünkü en başta bunun konusunu açan siz teistlersiniz.
 • sen kendi imanından eminsen sana ne aq dediğimdir.
  ha değilsen zaten kendi mantığın içinde çoktan müslümanlıktan çıkmışsındır.
  yani ya inanırsın ya inanmazsın bu da senin elindedir. inandığın şeyi biri gelip değiştirebiliyorsa zaten at kendini çöpe be.
 • misyonerlik faaliyeti için diyanete bakmak yeter. ateist ya da sekülerlerden toplanan yıllık 10.5 milyar dolarla yaptıklarına.

  diğer tarafta ateizm derneği ayda 3000 lira verip kendine müdür arıyordu geçenlerde. (bkz: kariyer.net'teki ateist müdür ilanı) onu da üyelerinden topladığı aidatlardan karşılıyor.

  bu dini bütün müslümanlara sormak lazım o halde, camideki imamı, caminin kirasını cebinizden karşılayacak olsaydınız kaç müslüman kalırdı ülkede?

  merak buyurmayın, ülkede sizin gibi iki yüzlülerin adı müslüman olduğu sürece ateistlerin bir şey yapmasına gerek kalmıyor..
 • saçma bir yaklaşım. ateistlerin bir çoğu konulara materyalist ve rasyonalist bir bakış açısıyla yaklaşır *. kaldı ki bir tartışmada ateist sadece dinde var olan açıklar veya doğrular değil, bilimde mantıklı görülebilen veya görülemeyen, yani kısacası her konunun eğrisini ve doğrusunu ortaya koyarak bir tartışma gerçekleştirmeye çalışır. teistlerin genelinde ise * kendi dinlerinin ve tanrılarının ne kadar mükemmel ve kusursuz olduğunu, ayrıca ve ayrıca sürekli ateizmin saçma olduğunu dile getirmeye çalışırlar. bu tartışmadaki ateistin dini bir konudaki yanlıştan bahsetmesi misyonerlik olarak görülür, bu da zaten bu olaya dar bir bakış açısıyla bakıldığını ortaya koyar.

  edit: bir takım imlalar