şükela:  tümü | bugün
  • bilim insanı geçinen ateistlerin kabullenemediği gerçek. bir kaç ufak tefek şey bulup ağızlara birer parmak bal çalarak insanlığı yüzyıllardır oyalamak çok rahat geliyor tabii.

dünyamız, güneş sistemi'nin bir parçası. güneş sistemi samanyolu'nun içerisinde, en nihayetinde hepsi süper küme(local supercluster)'in içerisinde. peki sonrası?
    'gözlemlenebilir evren' diye bir şey uydurmuşlar kendi yetersizliklerini bu şekilde kamufle ediyorlar. gözlemleyemediğin evrenin boyutları ne kadar acaba? daha dünya dışında bir yaşam formunun varlığına dair ispat bile bulamamalarına rağmen milyarlarca dolarlık bütçeleri ezmesini biliyorlar. o kadar imkan başkasına verilseydi evrenin sırrını bile çözerdi ama ateistler tanrı'nın varlığı konusuna obsesifler gibi saplanıp kaldıklarından dolayı kaynakları israf edip duruyorlar. yazıklar olsun verilen bunca emeğe, harcanan paralara...
  • uzay diye bir yer mi varmış, ilk defa duydum. bu haftasonu arabamla gideyim ben. kahvaltı için mekan önerisi verecek bir müslüman çıkar umuyorum.