şükela:  tümü | bugün
 • kesinlikle katıldığım tespit. ateist arkadaşları en son gördüğümde atomu parçalamak ile meşguldüler, selam verecek vakitleri bile yoktu. davar gibi yatıp sosyal yaşamın kısıtlı oluşundan ekşi sözlük'e entry döşemek biz inananlara mahsustur. zaten bilindiği üzere ekşi sözlük yazar profilinden dolayı inanç propagandasının yapıldığı bir sözlüktür.
 • saçma iddia.

  bu kadar moronun olduğu bir ülkede ve hatta gezegende yaşamları birilerinin mitolojileri uğruna mahvedilen insanlara yalnızca tanık olmak bile psikolojiye miley cyrus balyozu indirir zira; böyle yalaya yalaya.

  bak her ateist aşmış derecede kültürlüdür eğitimlidir, thales'in doksan göbek akrabasıdır, falan diye üfürmeyeceğim. ama ortalama bir ateist sorgulamayı, soru sormayı becerebilecek farkındalıktaki insandır. bu kadar yoğun bir din baskısının ortasında yanlış giden bir şeylere, çelişkilere, ne kadar sapık ve ahlaksız varsa hepsinin allahçı hu'cu olmasında bir iş olmasına kafa yoracak, "bu işte bir iş var." kuşkusuna düşecek, çok yüksek olasılıkla da bilimsel açıklamaları gökten inmiş hikayelere bin kez yeğleyecektir. o yüzden de olayları ve kavramları gökte oturan bir baba figürünün ol dedi diye olmasıyla açıklama rahatlığında değildir, kafası sorularla, vicdanı adaletsizliğe karşı isyanla doludur.

  en kısa açıklamasıyla cehalet mutluluktur, bildin mi?
 • bana ilginç bir şekilde aşırı dincilerin "müslümanın psikologa ihtiyacı yoktur çünkü dini ona yeter" fikrini anımsatan iddia. en az da onun kadar saçma.

  psikologu sadece zihin hastalıklarına bakan biri sanıyorsunuz değil mi? eğer öyleyse o zaman sandığınız kadar da eğitimli ve kültürlü değilsiniz. bir terapist olarak psikolog zihin hastalıklarını tedavi etmeye çalışır ama bir bilim insanı olarak psikolog aklınıza gelen - gelmeyen tonlarca bağlamda insan davranışını, gelişimini ve düşünüşünü bilimsel yollarla inceler. bulguları kamu politikalarını etkileyebilir. bu bakımdan psikologa herkesin her zaman ihtiyacı vardır.

  bunun dışında herkesin "bir terapist olarak psikolog"a da ihtiyacı vardır çünkü istediğiniz kadar rasyonel, soğukkanlı, eğitimli, donanımlı, sorgulayan, kendisinin farkında insanlar olun hayat daima karşınıza sizi aşan sorunlar çıkarabilir ve bu sorunlar sizi günlük yaşamınızı idame ettiremeyecek düzeye getirebilir. ayrıca zihin hastalıklarında genetik faktörler de önemlidir. genleriniz sizi belli zihin hastalıklarına daha meyilli yapabilir. bunların hiçbiri ateizmin veya başka bir şeyin size kazandırdığı özelliklerle aşabileceğiniz şeyler değildir. bu durumda da aşmanızda size yol gösterecek uzmanlar devreye girer. onlar da psikologlardır. ha tabii her meslekte olduğu gibi bunda da işini iyi yapan ve kötü yapan, etik ya da etik olmayan psikologlar var. orası ayrı bir konu.
 • açılın atayizlerin ayininden yeni geldim.

  yine bi ameriga acanı ortalığı karıştırmaya gelmiş inanmayın beyler.

  dinimiz süphaneke amin.