şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://www.youtube.com/watch?sns=fb&v=buqu1f1ovtc

  bir nureddin yıldız beyanıdır. ateistlerin akıl çelmekte çok usta olabileceğini ve içlerine şüphe düşürebileceğinden bahsediyor anlaşılan.
 • "çünkü sizi uyandırırlar ve ekmek teknemiz biraz daha küçülür" diye devam etmesiyle gerçek anlamına ulaşmış olacak cümle.
 • halbuki kuran-ı türkçe okuyun demiş olması bile yeterliyken.

  "doğrudan pis ateyizlere bulaşmayın" demiş ne gerek var böyle şeylere hocam. okuyun kuran-ı tükçe dini tüm ayrıntılarıyla öğrenin,hiç bir şeyden eksik kalmayın.
 • bak sadece bu cümle bile din denen garabetin saçmalığını öne sürüyor

  adam kendine/müritlerine güvenmiyor,
  güvenmediği gibi tartışma sonunda kendi fikirlerinin ve inancının mantıksız kalacağını bilebiliyor,
  dine inanmayan insan sayısındaki azalma ile mevcut güçlerini ve kudretlerini kaybedeceklerinin farkında,

  amaç dinin üstün gelmesi değil, gelmeyeceğini o da biliyor.

  yani, amaç mürit sayısında azalma olmasın, istismar edebileceği zümre küçülmesin,

  dinin amacının mürit toplumu yaratmak, sömürü toplumu yaratmak, cahil toplum yaratmak, sorgulamayan toplum yaratmak olduğunu o da biliyor.

  yani cahil ve sorgulamayan halk, işine geliyor...rahatça sömürebiliyor.

  en başta söylediğim gibi, sırf bu cümle bile dinden uzaklaşmak için birebir..
 • üç gram zekanızı manipüle etmek o kadar kolay ki buna sakın izin vermeyin, bizler sizi zaten yeterince manipüle ediyoruz, mazallah düşünmenize sorgulamanıza sebep olurlar ve bu iş bizim ekmeğe taş koyar demiş.

  yiyecek ekmek kalmadığında, içecek su olmadığında emin olun ki allah varlığını kanıtlasa ruhunu şeytana satacak bir topluluktan söz ediyoruz. cahil ama korkunç ğç kağıtçı. neden izlanda yerine bu ülke sınırların da doğmuş olduğumuzu sorgulatıyorlar bize. ülkeye bak sirk gibi amk.
 • ateistler, hayatları boyunca inandıkları bu fikri destekleyecek şeyler okumuştur. bu yüzden bunu size kabul ettirebilirler, fakat, diğer insanların inançları dogmadır ve sadece inanmıştır. neden inandıklarını sorguladığınız anda bocalar veya direkt kaba kuvvete başvurabilirler, bazıları gerçekten bu konuda da bilgilidir ama %99 u sadece inanmayı tercih etmiştir. çünkü güdülmek isterler....
 • müridlerin cahil olduğunu açıkça beyan etmiş. ilginç.
 • bu adam tam allah düşmanı. allah, ısrarla insanların düşünmesini emrederken bu ve bunun gibileri düşünmenin kötü bir şey olduğunu insanlara öğütlüyor. dikkat edin! kur'anın dediğinin tam tersini söylüyorlar ve yapıyorlar.

  işte o yüzden bunların yaptığına gerçek islam bu değil diyoruz. gerçek islam allah'a kulluk etmektir, allah'ın sözüne (kur'an) itaat etmektir, nurettin ve benzerlerinin sözüne itaat değildir, bu allah düşmanlarına kulluk etmek değildir.

  ateistti kurtarmaktan sana ne diyor. insanları uyarıdan öğüt vermekten engelliyor ve bir de korkutuyor '' düşünürsün sen de ateist olursun'' diyor. o zaman buraya kur'an'dan bir kıssa bırakalım;

  sor onlara o deniz kıyısındaki kentin durumunu. cumartesi günü azıp sınır tanımazlık ediyorlardı. sebt yaptıkları gün balıkları onlara akın akın gelirdi; sebt yapmadıklarında ise onlara gelmezdi. yoldan sapmaları yüzünden onları böyle imtihan ediyorduk.araf 163

  içlerinden bir topluluk şöyle dedi: "allah'ın helak edeceği yahut şiddetli bir azapla azaplandıracağı bir topluma ne diye öğüt verip duruyorsunuz? dediler ki: "rabbinize karşı bir mazeret olsun diye ve bir de korunup sakınırlar ümidiyle." araf 164

  kendilerine verilen öğüdü unuttuklarında, kötülükten alıkoyanları kurtarıp zulme sapanları, yoldan çıkmalarından ötürü, acı bir azapla yakalayıverdik. araf 165

  ne zaman ki, yasaklandıkları şeylerden ötürü öfkelenip başka aşırılıklar yapmaya başladılar, onlara şöyle dedik: "aşağılık, maskara maymunlar olun!" araf 166

  dikkat edin, bir grup kötülükten alıkoymak için uyarıda bulunuyor bunlar doğru yolda, bir grup amel olarak doğru yolda ama onlar uyarıda bulunanları engelliyor gerekçesi; bunlar zaten allah'ın helak edeceği topluluk niye uyarıyorsunuz? (aynı nurettin gibi değil mi? )

  allah ne yapıyor? sadece uyaranları kurtarıyor gerisini cezalandırıyor.

  ( not; maymun konusunu kafanızı takmayın mecaz olabilir. bakın müşrik dincilere hepsi taklitçi şebek gibi. aynı taklitçi maymunlar gibi birbirlerini taklit ediyorlar kıytırık cübbeli takkeli iki metre sakallı kıyafetlerinden, şeyhlerinin önünde zıplama, titreme hareketlerine kadar aynı maymun gibiler. yine de allah bilir işin doğrusunu siz ana olaya bakın, aynı nurettin'in olayına benziyor değil mi? )
 • https://t24.com.tr/…girmeyin-bu-cok-tehlikeli,18745

  yav dayı senin ya da o seslendiğin kişilerin imanından şüphesi mi var ki bunu söylüyorsun. seni bu kadar korkutan ne. allah kelamı, kul icadı ateizmden mi kaçacak? oturup tartışmasın da kavga mı etsinler istiyorsun, ne istiyorsun! bıu telaş niye!?..