şükela:  tümü | bugün
 • islam dinine nefret ve hakaret yağdıran ateistlerin gerçek durumlarından biri.

  ateistler dini eleştiriyorlar, kendilerince yorumlar yapıyorlar ama asla aynaya bakmıyorlar. zira çok kez de tekrarladığımız gibi, ateistlerin dinlerde eleştirdiği şeylerin kendilerinde de olduğundan haberleri yok.

  ergen cinselliğine gece gündüz savunduğun evrim izin veriyor. evrimsel sürece göre kişinin cinsellik işareti erkek için sperm üretimi, kadın için de regl olmaktır. bu yüzden son yüzyıla kadar dünyanın her yerinde ergen evliliği yaygındı, hatta birçoğumuzun dedesi/anneannesi ergenlik ve erken yetişkinlik döneminde evlenmiştir.

  üstelik bu uygulama "çöl arapları" denilen topluluklarda değil, türkçü mottolarla din eleştirenlere duyurulur: eski türklerde de evlilik ergenlikte oluyordu.

  batıda da, doğu'da da sistem böyleydi. çünkü evrimin dili buydu. dinleri eleştirmeden önce evrim ve seleksiyona öfke duyman gerekiyor. "gerçek evrim bu değil" diyerek erkeklerin ve kadınların biyolojik sistemini değiştirmeye çalışmalı, yeni genetik değişimler üretmelisin. yoksa olmaz.

  - bu sebeple bugün birçok batı ülkesinde de 12-15 yaşında cinsellik başlıyor. gidin uluslararası yayınları okuyun, hangi durumlardan ve okul köşelerinde olan nelerden yakınıyorlar? çünkü: evrim.

  - üstelik buna karşı din, evlenmek için ergenliği tavsiye etmiyor. aksine esnek bir hüküm koyuyor, yani isteyen "kendi rızası olduğu takdirde" ergenlik döneminden sonra herhangi bir yaşta evlenebilir diyor ki bu da tarihi anlamda her millete uygun hüküm. yani sen çağın şartlarını ve sorumluluklarını gözeterek geç de evlenebilirsin, hiçbir sorun yok.

  ama dinleri bu yüzden eleştiremezsin. hep diyoruz, ateizme göre ne ensestlik, ne eşcinsellik, ne hırsızlık, ne grup cinsel ilişkisi, ne rızaya dayanan poligami, ne bir kadının 100 kocası olması eleştirilemez. zira hepsi evrimde vardır ve tek ilkeleri ya "karşılıklı rıza", ya da "hayatta kalma/seleksiyon"dur:

  http://dusunenmusluman.com/…k-ve-dedikodu-uclemesi/
 • birazdan "ateizm kuralları olan bir öğreti değildir" diyen beyinsizleri toplayacak olan* ve insanların oluşturduğu hukuk düzenindeki yasaların doğa kurallarına karşı çıkması sonucu oluşan problemi gösteren başlık.

  bu arada kuralları olan bir öğretin yoksa eleştirme kardeşim kuralları olan öğretileri. yerine bir şey koyamayacaklarını yıkmaya çalışma be boş adam.
 • ergenlerin dogurgan olmasi demek, evrime gore dogurgan olundugu her an dogum yapilmasi gerektigi anlamina gelmez elbette.
  dogurganligin basladigi ve bittigi donem icerisinde adeta bir can egrisi gibi verimliligin arttigi ve azaldigi ve hamilelikle ilgili risklerin de bununla ilgili ters orantili olarak degistigi gozlenecektir. evrimin getirdigi sey ise: bu surecte ureme arzusunun, verimliligin en yuksekte, riskin de en dusuk oldugu donemlerde baslamasidir.
 • sidon'un ısıtıp ısıtıp önümüze sürdüğü konu. evrimin normatif olmadığını ve değer yargılarının evrimden ve doğal olgulardan bağımsız olduğunu düşünen ateistlere ne gibi bir eleştiri getirebilir yazar merak ettim.
 • tabiî bir haktır. evrime göre ergenlerin evlenmesinde bir beis yoktur, hattâ ergenlerin evlenmesi soyun devamı için avantaj olarak görülebilir. ateizm ahlâkını evrime dayandırdığı için de ateistlere göre ergen evliliği sorun teşkil etmez. ama, türk ateisti 7/24 islâm'la uğraştığı için bu gerçeği göremez ve buluğ mevzuu üzerinden islâmiyet'i tenkid etmeye kalkışır. halbuki avrupalı emsalleri orta okullarda 12-13 yaşlarındaki çocuklara kondom dağıtırken, türk ateisti bunu görmezden gelir ve kafasını kuma gömer.

  buluğ çağı ve islâmiyet'e göre evlenme yaşına da kısaca değinecek olursam, ne kur'an'da ne de hadis-i şerif'lerde kesin bir yaş belirlenmemiştir, sadece asgarî yaş sınırı verilmiştir.
 • erken yaşta evlenmek bir çok toplumda geçerli olan bir durumdu. zira ortalama hayat süresi şimdikinden çok daha kısa olan insan erken yaşta evlenmek durumundaydı. bunun ateizmle felan bir alakası yok. ateizm ile evrim arasında bir ilişki kurup onun üzerinden konuşmak yerine direk doğa karşısında insan ve evrim ile durumu ele almak daha mantıklı. hayat süresi kısa olan insan erken yaşta cinsel özelliklerine kavuşur. erken yaşta çiftleşir. doğu ve batı kültürleri üzerine bir kaç çift laf etmek gerekirse, kapitalizm öncesi toplumlar için geçerli düzen potlaç düzenidir. doğu toplumu batı toplumundan farklı değildir bu anlamda tabi kapitalizm öncesi süreçte.
 • ateizmde ahlak diye bir kavram olmadigi gibi, ateizm bir degerler butunu degildir. sadece bir konuda net bir gorus belirtmektir ateizm, o kadar.

  haliyle herkesin farkli gorusu olmasi kadar dogal bir sey olmayacaktir bu konuda. etik degerlere de gelinecek olursa, etik degerler de evrime dayandirilmaz. toplumsal hayata ve esitlige ve adillige dayandirilabilir anca ve degismekte ve gelismektedir zamanla.

  evrim ve ateizmi dini bir perspektifte yorumlamak da dupeduz sacmaliktir.
 • pedofili zihniyetlerini örtmek için buldukları yeni yorganı siz değerli takipçilerimiz için özet geçiyorum: bizimkiler dokuz yaşındakilerle evleniyor ama kardeşim evrim de, 9 yaşındaki bir bireyin ergenliğe girmesinden ötürü üreme olgunluğuna eriştiğini gösteriyor. yani buna da söyleyecek bir sözünüz yoktur herhalde!!!*

  bireyin üreme olgunluğuna erişmesi biyolojik bir süreçtir. doğada canlılar üreme olgunluğuna eriştiğinde çiftleşir ve çoğalırlar. insan dediğimiz organizma bir bilişe sahiptir ve dolayısıyla üreme olgunluğuna erişmesi için bilişsel olgunluğa da erişmesi gerekir. bunun için de insan hakları 18 yaş sınırını belirlemiştir.

  bir çocuğun evlendirilmesi kendini insan diye tanımlayan hiç kimseye ahlaki gelemez, gelmemelidir. yok avrupa'da 12 yaşında evlendirilmiş, aman malezya'da 8 yaşında evlendirilmiş. kardeşim sen ahlaklı bir insansan ateist, deist, panteist, müslüman olmana gerek yok, çocuklar evlendirilemez dersin. nokta*.

  okuldaki boktan bir bilgi verilirken bile çocukların hazır bulunuşlukları göz önünde bulunduruluyor. sen dokuz yaşındaki çocuğun evliliğe hazır bulunduğunu nasıl düşünebilirsin?
 • "evlilik" kurumunu biyolojinin parcasi zanneden dangalak islamcilarin cirpinisi.
  ergen seks yapmak ister tabii, isterse de yapar. size ne oluyor?