şükela:  tümü | bugün
  • bulaşıcı özelliğinden dolayı sıkıntı yaratan bi durumdur. fikir alışverişi (tartışmalar, kitaplar, düşünmek, ..) ile bulaşır. sürekli sorgulamaya neden olması nedeniyle medeniyetlerin gelişmesinde; insan hakları, özgürlük gibi kavramların ortaya çıkmasında etkili olmuştur, bu yüzden sıkıntı yaratır*. bulaştığı bünyeye zararı yoktur, taşıyıcı olarak kullanır ama bu hastalığa yakalanmayanlar tarafından ,hastalık değil, taşıyıcısı yok edilir.

merak etmeyin; ben de temizim*. ama saygı duyuyorum gene de bu hastalığa, en azından benim inançlarıma azgın köpekler gibi saldıranıyla karşılaşmadım.

--- günleme ---

(bkz: başlığın yazarın başına kalması)
  • - ateizm bir hastalıktır.
    - ee? nasıl tedavi edecen; asarak mı, kırbaçlayarak mı?
  • ateizmin bir hastalık olarak kabul edilmesi diye düşünsek tabi akla hemen ne zaman sorusu geliyor. eğer günümüzde ateizmi hastalık olarak gören bi zihniyet hala mevcut ise işte o zaman orda çok ciddi hastalıkların olduğunu düşünebiliriz. ama iki asır geriye gidersek ateizmi hastalık hem de delilik olarak kabul etmek en doğal şey olurdu herhalde.

deliler için geliyor
    "yolculuk yapmak için suyun üzerindeki tekneye binenler
    gemilerinin değil de, karanın gittiğini görürler."
  • cahil bir ağızdan dökülen cümleler...
  • var olan tüm dinlere inananların büyük kısmının katil olmasından daha zararlı değildir. kendi inancınıza dahil olmayanı istediğiniz kadar "hastalıklı", "tuhaf", "içinde boşlukla yaşayan", "kör" ilan edin. ötekileştirin. dışlayın ve acılar çektirin. ama yaşama hakkını elinden almanız, sadece sizin biat ettiğiniz tanrıya inanmıyor diye kılıçtan geçirmeniz, kendi iradesi dışında parçalara ayırmanız, kimilerini bir cinayete çanak tutmaktansa, ömür boyu hastalıklı yaşamaya gönüllü olmaya itiyor. bunu bilin.
  • 75lik nineleri kirbaclayan zihniyetin hezeyani.

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…ya/11179085.asp?gid=229)
  • din kitlelerin afyonudur önermesine yapılan "hesapta" misilleme. en ufak bir bilimsel temele dayanmamaktadır.