şükela:  tümü | bugün
  • ara ara raw food zihniyetiyle beslensem de hiç tam bir gün yapabileceğimi düşünmemiştim. bir süredir şeker diyeti yapıyorum; gayet de iyi gidiyor. ancak şeker diyeti yaparken kendimi mahrum etmediğim şeyler var; karbonhidrat, protein gibi. hem bunlar, hem gece atıştırmalıkları vicdanıma yapıştığı bir anda atelier raw çıktı karşıma; glutensiz, şekersiz, süt ürünleri yok hatta pişirmek yok! sadece günlük hazırlanan raw yemekler değil atıştırmalıkları, smoothie’leri de var.

bir günlük katı beslenme paketinden gözüm korktu önce. normal şartlarda “ne yesem ne içsem” diye düşünen bir insan olarak kesin aç kalacağım korkusu sardı. paketle ilgili sorularımı bıkmadan yanıtlayan zeynep hanım “aç kalmaktan korkmayın, akşamdan sabaha zaten 12 saat aç kalmanız aslında vücut için en sağlıklısı” diyince içim biraz rahatladı :)

sabaha aç karna içilen zencefilli shot’la başladım; acayip fresh ve enerjik bir başlangıç. sonra meyveli chia puding; ki kendisi rahat bir 5-6 saat tok tuttu. favorim ara öğün balkabaklı smoothie ^_^ ben bunu normalde de içerim ki diye diye bitirdim. benim gibi tatlı manyakları için de havuçlu kek var (tabii ki unsuz). meyvelerden ve kuru yemişlerden oluşan; hem masum hem tatlı gibi tatlı. öğle ve akşam yemekleri karnabaharlı kuskus, pita sandviç ve garnitür. özellikle o garnitür nasıl tuzlanmış, hangi yağla marine edilmişse inanılmaz lezizdi. gün sonunda ciddi şekilde arınmış hissettim, midem çok rahattı, yoğun toplantılı bir gün olmasına rağmen gayet de enerjiktim. ha bu arada 2 litreden fazla su içmek gerekiyor.

evet raw tarzı beslenme günümüz koşturmacasında zor gibi geliyor; ama birçok yerde glutensiz şekersiz, çiğ besinler paketli olarak satılıyor çok şükür. sağlıklı yaşama kafayı takmasanız da amacınız zayıflamak olmasa da raw food vücudunuza ve ruhunuza yapabileceğiniz en büyük iyilik.
  • et yemeden uyuyamayan, bir bütün tiramisuyu gömen bendenizi lezzetiyle ihya etmiş ürünlerin üreticisi. kesinlikle çok kibarlar, her şey çok taze ve garip bir şekilde aşırı lezzetli. fiyatları konusunda yorum yapamayacağım çünkü ilk kez böyle bir olay deniyorum, ama 2 gündür keyfim acayip yerinde sayelerinde.