şükela:  tümü | bugün
 • ekşi öykülerin alfabetik düzlem/düzen vedahi suhufal yapısı itibarı ile sonunda yer alan parça tesirli, infilakı eflaktan boğdandan hissedilebilecek ziggy kelamı... ısrarla okuyunuz, okutunuz... bir kitaba sondan başlayabilme nedeni (hayır ben tesadüfen öyle yaptım -ters insanız ya, var serde bir terslik-, ama ekşi öyküleri okumamış olanlar sondan başlarsa en az benim yaşadığım kadar tarifi namümkün keyif yaşayabilirler). (heyecandan "aterine" diye yazmışım adını... o derece yani...)
 • eksi oykuler de okudugum en iyi oyku. iyi ki sona birakmamisim...
 • levrek, lüfer gibi balıkların yemek için delirdiği, yemlik diyebileceğimiz türden bir balık.
 • şu anda zıkımlandığım bulmaca fenomeni. balık değil cips mübarek. midye tavadan sonraki en büyük bira pezevengi seçerim kendisini.
 • besiktastaki bir balik restauranti ayni zamanda. konum olarak carsidaki balik pazarinin hemen arkasinda yer alir. 9-10 senelik istanbul yasantimda yedigim en buyuk kazigi yedirmis mekandir. ayak ustu toplamda bi ufak raki, bi balik ve ufak mezeler yiyerek, 350 tl hesap isteyen mekandir. olur da gorurseniz aklinizda olsun, bi sagina bi soluna oturun ama oraya oturmayin. ınsan gibi sikmiyorlar.
 • daha önce 1-2 kere gidip fiyat / performans olarak memnun ayrıldığımız, son seferde ise kol gibi sokmuş mekandır. bundan sonra bana uzak olsun.
 • hafta sonu arkadaşımla gittiğimiz daha rakımız bitmediği halde biz istemeden garsonun hesabı getirip önümüze koyduğu mekandır. arkadaşımla bir saniye kadar birbirimize baktık ve sonra dönüp garsona saydık sayıştırdık. mekana girerken şakalaştığımız garsondu üstelik. bundan böyle garsonla yüz göz olmaya tövbe. yüz verdik adam bizi bir saatte sepetlemeye kalktı. neymiş iki kere bir şey ister miymişiz diye sormuşmuş, sonra da hesabı getirmişmiş. ertesi sabah 11'e kadar bir işimiz yoktu ikimizin de ve o saate kadar orada oturabilirdik. dua etsin kalkmamızı bekleyen iki temiz yüzlü genç vardı da onlara acıdık. az da ödemedik bu arada bir duble rakıyla geceyi geçirmeye çalışmadık yani.

  samsuns galaxy not1: ulan ister misin, o iki genç "şunları kaldır sana 50 tl bahşiş" demiş olsun, iyilikten maraz doğuyor anam.
  samsuns galaxy not2: yanındaki meraklı sıcak yemekçi değil miydi? ne ara rakıya çevirmişler ki?
 • besiktasta bulunan uzak durulması gereken balık restoranı. dandik, bozuk mezelere dünyanın parasını isterler ve daha yemeğiniz, içkiniz bitmeden hesabı önünüze koyarlar. foursquare yorumlarına aldanmayın zira olumlu yorumların hepsi kendi personeli ve sahibine ait.