şükela:  tümü | bugün
 • dün akşam arabayla eve gitmeye çalışırken ntvspor radyoda denk geldiğim efsane radyo programı. ntvspor'dan böyle bir şey beklemezdim, ercan taner ve mert aydın, olimpiyat efsanelerini konuştular, 68 mexico city, 72 münih olimpiyatları, 80 moskova olimpiyatları konuşuldu, rozdov'lardan falan bahsedildi. arada enrico macias çaldılar. uzun yıllardır ilk defa gerçek bir radyo programı dinlediğimi hissettim.
 • an itibari ile dinlenebilir. tenkit etsek de affrim ntv radyo. godfather geliyor.
 • ercan taner ve mert aydın'ın radyo programı ile aynı adı taşıyan ve programın derlemesinden oluşan kitap. gelirinin de lösev'e bağışlanacağını ekleyelim.
 • geçen evimde bir anda internet gitti tabi sağolsun tivibu da durur mu o da aynı anda puf oldu .
  saat akşam 5 daha gece uzun ne yapmali, nasıl yapmalı derken çıktım sokağa bir kitapçıya gittim .tam bi roman aldım çıkıyordum ki yeni çıkanlarda bu kitap çarptı gözüme. aldim elime biraz inceledim pek hos sohbetmiş dayanamadım aldim . ha aldıktan sonra bi baktım kitabin tüm geliri lösev e gidiyormus yani 5 kuruş para kazanmayacak yazarlar. iyi ki almisim !

  son not : bu radyo programının ve kitabın yayınında ve yapımında emeği geçen herkese tesekkurler .
 • radyo programının metinleştirilmiş hali. içerisinde güzel hikayeler var futbola, sinemaya, spora dair. ben galatasaray özelinde hikayeler de çıkar diyerekten aldım, çıktı da. ayrıca lösev için de güzel bir proje. ntv yayınlarından çıkan bu kitabı edinin derim.
 • tüm bölümleri var mı bilmiyorum ama bir çok bölümünü buradan dinleyebileceğiniz efsane program.
 • ntv yayınlarından çıkan kitap sayesinde böyle müthiş bir radyo programının habercisi olduk. bu programın kitap haline getirilmesi takdire şayan bir hareket.

  kitap, sporseverler için harika bir hazine ve efsaneler arasında yer alacak bir eser olmakla birlikte, aynı şeyi metnin edebi kalitesi için söylemek mümkün değil. ercan taner ve mert aydın'ın doğru cümleler kurduğuna şüphe yok, ancak bu konuşmalar rezalet şekilde metne dökülmüş, inanılmaz imla hataları var. mesela "bayağı" kelimesinin kitaba "baya" olarak geçtiğini gördü bu gözler. de'lar, da'lar birçok yerde hatalı kullanılmış, barnebau mu yazılmamış, zeka kelimesinde şapka e harfine mi koyulmamış, daha niceleri.

  aşağı yukarı iki sayfada bir hata var kitapta. hiç mi özen göstermediniz, hiç mi kontrol etmediniz, insanın işine biraz saygısı olur. ntv yayınları bir de...

  sanırım burada failler, kitabın 2. sayfasında "editör" olarak gözüken şahıslar (adnan bostancıoğlu, onur kaya). bir de yardımcı editör nil tuna'yı ekleyelim. herhalde konuşmaları metne döken bu arkadaşlar.

  açıkçası konuşmalar kusursuz bir türkçe ile kitaba yansısaydı, sporla ilgisi olan herkese hediye olarak bu kitabı verebilirdim, ntv yayınları da para kazanmış olurdu. ama açıkçası utanıyorum. o derece...
 • mert aydın ve ercan taner'in sunduğu radyo programı. ayrıca aynı adda, radyoda konuşulan ve bahsi geçen hikayelerin toplandığı bir kitap da mevcut. ancak ne yazık ki kitap, şu an internette sipariş edilemiyor çoğu sitede. online olarak satışını göremedim ancak bilen duyan varsa bildirirse sevinirim, bu satırı da düzenlemiş olurum.

  programa diyecek laf yok. üstlerde bir yazarın verdiği şu linkten görüldüğü üzere 3 senelik bölümleri dinlenilebilir. güzel iki insan, hoş sohbet, kaliteli müzikler ve dinlenilesi hikayelerle dolu geçen bir yayın. işleyişi ve kıvamı bozmadan süreyi biraz daha uzatabilseler çok daha harika olur. kendilerine selam olsun.
 • ercan taner ile mert aydin in sedat simavi odulu alan radyo programinin adi, ayni isimde radyo programinda gecen konusmalarin bazilarinin yer aldigi bir kitap da mevcuttur. spor ozellikle futbol ve bir kuple de sanat severler icin kitap tavsiyemdir. spora karsi olan entellektueliteyi gercek manada arttirir.

  not: yasi 50 civari olan kisilerin kitabi okudugunda kendi yasanmisliklarindan ve hatiralarindan daha cok parca bulacaklari icin kitabin kendilerine yasi kismen 50 den kucuklere gore daha keyif verecegini dusunuyorum.
  bununla birlikte elbette herkes keyifle okuyabilir.