• geçen evimde bir anda internet gitti tabi sağolsun tivibu da durur mu o da aynı anda puf oldu .
    saat akşam 5 daha gece uzun ne yapmali, nasıl yapmalı derken çıktım sokağa bir kitapçıya gittim .tam bi roman aldım çıkıyordum ki yeni çıkanlarda bu kitap çarptı gözüme. aldim elime biraz inceledim pek hos sohbetmiş dayanamadım aldim . ha aldıktan sonra bi baktım kitabin tüm geliri lösev e gidiyormus yani 5 kuruş para kazanmayacak yazarlar. iyi ki almisim !

son not : bu radyo programının ve kitabın yayınında ve yapımında emeği geçen herkese tesekkurler .
  • mert aydın ve ercan taner'in sunduğu radyo programı. ayrıca aynı adda, radyoda konuşulan ve bahsi geçen hikayelerin toplandığı bir kitap da mevcut. ancak ne yazık ki kitap, şu an internette sipariş edilemiyor çoğu sitede. online olarak satışını göremedim ancak bilen duyan varsa bildirirse sevinirim, bu satırı da düzenlemiş olurum.

programa diyecek laf yok. üstlerde bir yazarın verdiği şu linkten görüldüğü üzere 3 senelik bölümleri dinlenilebilir. güzel iki insan, hoş sohbet, kaliteli müzikler ve dinlenilesi hikayelerle dolu geçen bir yayın. işleyişi ve kıvamı bozmadan süreyi biraz daha uzatabilseler çok daha harika olur. kendilerine selam olsun.
  • dün akşam arabayla eve gitmeye çalışırken ntvspor radyoda denk geldiğim efsane radyo programı. ntvspor'dan böyle bir şey beklemezdim, ercan taner ve mert aydın, olimpiyat efsanelerini konuştular, 68 mexico city, 72 münih olimpiyatları, 80 moskova olimpiyatları konuşuldu, rozdov'lardan falan bahsedildi. arada enrico macias çaldılar. uzun yıllardır ilk defa gerçek bir radyo programı dinlediğimi hissettim.
  • an itibari ile dinlenebilir. tenkit etsek de affrim ntv radyo. godfather geliyor.
  • tüm bölümleri var mı bilmiyorum ama bir çok bölümünü buradan dinleyebileceğiniz efsane program.
  • yeni baskısı profil kitap'tan çıkmış olan kitap.
  • ntv yayınlarından çıkan kitap sayesinde böyle müthiş bir radyo programının habercisi olduk. bu programın kitap haline getirilmesi takdire şayan bir hareket.

kitap, sporseverler için harika bir hazine ve efsaneler arasında yer alacak bir eser olmakla birlikte, aynı şeyi metnin edebi kalitesi için söylemek mümkün değil. ercan taner ve mert aydın'ın doğru cümleler kurduğuna şüphe yok, ancak bu konuşmalar rezalet şekilde metne dökülmüş, inanılmaz imla hataları var. mesela "bayağı" kelimesinin kitaba "baya" olarak geçtiğini gördü bu gözler. de'lar, da'lar birçok yerde hatalı kullanılmış, barnebau mu yazılmamış, zeka kelimesinde şapka e harfine mi koyulmamış, daha niceleri.

aşağı yukarı iki sayfada bir hata var kitapta. hiç mi özen göstermediniz, hiç mi kontrol etmediniz, insanın işine biraz saygısı olur. ntv yayınları bir de...

sanırım burada failler, kitabın 2. sayfasında "editör" olarak gözüken şahıslar (adnan bostancıoğlu, onur kaya). bir de yardımcı editör nil tuna'yı ekleyelim. herhalde konuşmaları metne döken bu arkadaşlar.

açıkçası konuşmalar kusursuz bir türkçe ile kitaba yansısaydı, sporla ilgisi olan herkese hediye olarak bu kitabı verebilirdim, ntv yayınları da para kazanmış olurdu. ama açıkçası utanıyorum. o derece...
  • ercan taner ve mert aydın'ın radyo programı ile aynı adı taşıyan ve programın derlemesinden oluşan kitap. gelirinin de lösev'e bağışlanacağını ekleyelim.
  • sporu, sinemayı, müziği bu kadar iyi harmanlayan bir radyo programını yaptıkları için ercan taner ve mert aydın a çok teşekkür etmek gerek.

ercan taner denince maç anlatmak ve spor programı sunmaktan başka pek bir şey akla gelmez normalde; ama bilgi dağarcığıyla beni oldukça şaşırtmıştır bu program ve kitabında. mert aydın ha keza o da çok bilgili.

program dahilinde sık sık geçen bazı konular şunlar: milan, barcelona, liverpool, ajax, real madrid gibi efsane takımların efsane oyuncularına dair hikayeler, 1984 heysel faciası, naim süleymanoğlu hikayesi, george best , bobby charlton, manchester united futbol takımının 1958 yılındaki uçak kazası, inter takımının doğuş hikayesi, eduardo galeano ve onun kitapları, spor aşkı, kenny dalglish ve dahası. okuması zevkli bir kitap.

türkiye ligine dair pek bir içerik yoktur, odak noktaları dünya kupaları ve şampiyonlar ligiymiş gibi geldi bana. ama tarihi anlamda güzel bir içeriğe sahip.
hesabın var mı? giriş yap