şükela:  tümü | bugün
 • zeynep kamil eğitim araştırma hastanesinde başhekimlilik görevini yürütmekte olan; yüzlerce asistan,uzman,hatta hoca yetiştirmiş , ürojinekoloji ve onkoloji alanında ülkemizin sayılı saygın cerrahlarından olan hocamız...

  zeynep kamil eah'de kadın doğum ve hastalıkları eğitimini tamamlamış, türkiye'nin dört bir yanında bu saygın görevi layıkıyla yapmakta olan her kadın doğumcunun bilimsellik ve cerrahi konusundaki bilgi ve becerisini örnek aldığı, ameliyatlarını izlemek için bile yurtiçi ve yurtdışından onlarca uzmanı ve hocayı ameliyathanelere çeken, ameliyat anında ciddiyetini hiçbir zaman kaybetmeyen, fırça yemeden ameliyathaneden çıkmanızın asla mümkün olmadığı, kıyıdan köşeden ellerini izleyebilirsiniz şanslı olduğunuz, fırçaları yesenizde 50-100 cc bile kanatmadan hastanın onkolojik ameliyatının bittiğini görünce saygınızın tekrar zirve yapıp, fırçaları küfürleri yutkunarak geçiştirdiğiniz saygıdeğer hocamız.
 • yetiskin bir ‘ates karateke’ hizini alinca 4 kelimelik
  bir cumlede 5 kez ‘tamam’ diyebilir. oyle bir hocadir kendisi.
 • türk jinekoloji ve obstetrik derneği başkanı. kadın hastalıkları ve doğum camiasına çok büyük katkılarda bulunmuştur.

  anne ölümlerinin en önemli nedeni doğum sonrası kanamalardır. bununla mücadele için öncelikle istanbul anadolu yakasında "acil obstetrik kanama" ekibini kurdu. ekip, hem çağırılan hastenelere gitti hem de kendi hastanelerine kanamalı hastaları kabul etti. tüm türkiye'de örnek teşkil etti.

  bu sene "anneler yaşasın, yaşasın anneler" sloganıyla neredeyse tüm türkiye'de doğum sonu kanamalarında tanı, tetkik, medikal tedavi, cerrahi tedavileri içeren eğitimler düzenledi. kendi kliniğinde de aynı şekilde kurslar yaptı.
  primler amaç anne ölümlerini azaltmak dedi ve düzenlediği eğitimlerle, verdiği emekle bu amaca ulaştı.
 • anneler yaşasın, yaşasın anneler! sloganı yola çıkan ve birçok annenin hayatının kurtarıldığı acil obstetrik kanama müdahale ekibinin kurucusu hocam.
  ekibinde aktif olarak, mesut polat, mehmet küçükbaş ve selçuk selçuk görev almakta.

  haklarında güzel bir yazı için; http://www.hurriyet.com.tr/…asasin-anneler-40971924

hesabın var mı? giriş yap