şükela:  tümü | bugün
230 entry daha
  • farklı halüsinojen kimyasalların yaratabileceği bir deneyim yaşatan ve beynin sınırlarında gezen hislerdir.

ateşli bir hastalığın eşiğindeyken veya fazla sıcağa maruz kaldığım anlarda genellikle aynı deneyimi yaşıyorum. kendini tekrar eden gezinti, harikalar diyarıyla kabus karışımı bir hal.

bilgisayar anakartının üstüne bırakılmış bir karınca gibi hissediyorum. lehimler arasında yolumu bulmaya çalışırken, rengarenk çizgili dirençler, farklı mimarilere sahip bir uzay çağı şehrini andıran diyotlar arasında kayboluyorum.
    lehimin gümüş renginin pırıltısı içinde sağa sola savruluyorum. o koca anakartın kıyısına bir türlü ulaşamadan, üzerinde dolanıp duruyorum. labirent bir yaşam. bedenimin küçülüp bir karınca boyutlarına gelmesi ve labirentin içinden çıkamama sıkıntısı zaman geçtikçe bir kabusa dönüşüyor. ama bunlar yaşanırken, diplerden yukarıya suyun yüzeyine çıkar gibi farkındalığımın arttığı anlarda, aklımda hep bir makinenin en ince yerlerini keşfetme merakı var. sonra yeniden, derin bir nefes alıp o hacimsizlik hissine kendimi bırakıyorum. yeniden beynin derinliklerine salıveriyorum sezgi ve hislerimi.

karınca boyutlarındayken hissettiğim küçülmüşlük ve bir kıyı arayan kaybolmuşluk hissi, aniden ve zaman zaman yerini dev bir hacime bırakıyor. bedenimin bir hulk'a dönüştüğünü de görüyorum. sonra birdenbire, özellikle ellerim, dünyayı parmağının ucunda bir top gibi çevirebilecek kadar büyük. dışarıdan bakıyorum.

deneyimin kendisinin anlattıkları bu kadar.