şükela:  tümü | bugün
 • history channel yapımı orijinal ismi forged in fire olan belgesel / yarışma.
  4 demir ustası her bölümde ayrı bir materyal kullanarak özel bıçak ya da kılıç yapmaya çalışıyor.
  iki usta eleniyor geriye iki usta kalınca kendi atölyelerinde başka bir bıçak için uğraşıyor.
  ayrıntılar için wikipedia da araştırma yapabilirsiniz
  https://en.m.wikipedia.org/…ged_in_fire_(tv_series)
  denk gelen arkadaşlar eminim severek takip ediyordur.
 • history channel da severek izlediğim tek program. mesela kılıcın dayanıklılığını test edebilmek için kılıca ateş ediyorlar kurşun ortadan ikiye bölünür ve bozulma yoksa dayanıklı, keskinliği test edebilmek için domuz kesiyorlar (yobazlar bu testte kesin boşalıyor)* teknoloji gelişmemişken insanlar bıçakları, kılıçları, baltaları nasıl yapıyormuş deyip o demircilere saygı duyuyorsun ve demirci olayım diye hevesleniyorsun. türlü etrikalar ve ayak oyunlarıyla yarışmayı kazanan 500 bin alıyor, şaka lan şaka 10 bin dolar ödül var.

  forged in fire s03e01 champions edition
 • history channel seyretme nedenim. gayet sürükleyici bir yarışma. demir ustalarının zamana karşı yarışmaları, yaşanan aksaklıklar ve ortaya çıkan çeşit çeşit silahlar.
 • ilk turda elenen yarışmacılar bile, yaptıklarıyla gurur duyarak, demirhaneden ayrılıyorlar. bir meslek lisesi öğretmeni olarak, kıskançlıkla izlediğim yarışmadır. böyle yapacağı işle gurur duyacak öğrenciler yerine, kısa yoldan para kazanmaya odaklanmışlar geliyor.
 • bu aralar history channel izleme sebebim, gerçekten kaliteli ve güzel bir program, ayrıca jürideki abilerimiz çok değerli kişiler. adamların yaptıkları işe saygı duyuyorum, hepsi ne kadar ekmeğinin peşinde koşan, düzgün ve medeni insanlar.
 • şu saatte televizyon açma sebebidir. nedendir bilmem ama beni baya sürüklüyor. birde sürekli reklam koymasalar.