şükela:  tümü | bugün
  • fm'nin en zorlu yollarından geçmektir. şerefsiz xabi alonso da gelmiyor zaten.
  • lizarazzunu pesinde gecen onlarca senedir. hic kimseden cekmedim, lizudan cektigim kadar.
  • (bkz: #23475580)
  • bu yıl oynamadığım fm haricinde her çıkan fm oyununda yaptığım hede.hiç vazgeçmem çünkü.oyunun en keyifli olayıdır.artık tüm alt liglerdeki bask takımlarını, hatta isimden bile oyuncuları tanımaya başlarsın.o derece bağımlılık yapar.ama pes master league modunda bu kurala saygı yoktur.takımın hali yıllar sonra içler acısı hale gelir.oyunun hell diffuculty olarak adlandırılacak zorluğudur.idolümüz andoni goikoetxea 'ya selam yola devam dostlar.
  • risklidir.

transfer sezonu geldiğinde bir bakarsın transfer edilebilecek eli-yüzü düzgün oyuncu sayısı 3'ü geçmez sonra seç seçebilirsen o kadar seçenek arasından ihtiyacın olan oyuncuyu.
  • wonderkid'lerden mahrum bir oyun oynamaktır. eldeki iyi oyuncular gitmek ister, yerine koyacak adam yoktur. altyapıya çok büyük ilgi ister. sabır ister. her fm oyuncusunun harcı değildir.
  • risklidir.

tarihinde hiç küme düşmemiş takımı ilk küme düşüren menajer olma şerefine nail olabilirsiniz.
  • istisnasız her fm'de en çok keyif aldığım kariyerimdir. bask oyuncuların wonderkid havuzları çok geniş olduğundan sanıldığı kadar zor değil.
  • senelerin fm oyuncusuyum, ilk kez giriştigim bir hadisedir, bakalım nasıl sonuçlanacak buralara tekrar entry girerim bu konuda.

ilk bakışta farkettiğim ana hususlar;

1)aduriz sonrasında forvet yokluğu en ciddi sorun. bir önceki versiyonda villalibre cok ciddi yıldıza dönüşüyordu, bu sene ona makas vurmuşlar biraz.
    ben sanırım bu yokluğu inaki’yi forvete çekerek halledeceğim.

2)sociedad bircok bask yıldızıyla aslında en önemli madeniniz ama üzgünüm- ezeli rekabetten dolayi iki camia arasındaki repütasyon farkını büyütmeden önce bu transferler imkansız.
    özetle cl’yi falan alınca gene deneyin ama ozamana dek sociedad’dan bize ekmek çıkmıyor.

3)fm’deki ilk oyunum yıllardır aynı.
    gönül verdigim şanlı evertonumuz!!

ancak ilk yıldan ligi ve cl’yi alınca oyundan düsündügümden cok hızlı soğudum.
    3 sene idare ettim ama yok, devamı gelmiyor.

bilbao kariyerim işte buyüzden bicilmis kaftan.

everton’daki gibi bir başarıdan sonra bile yerine asla birini koyamayacağınız yıldızlarınıza ve altyapınıza gözünüz gibi bakmalısınız..
    everton’da değerleri 3 katına çıkınca elaleme okuttuğum yıldızlarımdan gelen gelirlerle transferde showlar yapmıstım ama burda o mümkün değil..

transfer sezonu elalem icin alisveris merkezine, bizim icin ise müzeye gitmek gibi :)