• insan içinde nasıl davranması gerektiğini bilmeyen değişik bir oyuncu. iyi oyuncudur, iyi grafikerdir, iyi heykeltraştır veya iyi bir arkadaştır orasını bilemem. yalnız topluluk içinde nasıl davranılması gerektiğini bilmediğini çok net bir şekilde söyleyebilirim.

avanos'daki sur balık'ta otururken ve biraz huzur ve sakinlik ararken arka masamızda oturan emir bey yanındaki diğer üç kişi ile bağıra çağıra saatlerce konuşarak, özellikle de mesleği hakkında olan sözleri daha yüksek sesle söyleyip kendini belli etmeye çalışarak iyice itici olmuş, kafa şişirmiş, insanı hayattan soğutmuştur.

bütün sohbete şahitlik etmek oldukça can sıkıcıydı. orada bir sürü masa vardı ve kimsenin sesi onlarınki kadar çok çıkmıyordu. ben zaten ilk başta kim olduğunu bilemedim, sağ olsun kendi kendini tanıttı "oyuncuyum ben bıdı bıdı... benim oyunculuğum bıdı bıdı... yer gök aşk sonuçta bıdı bıdı" diye yüksek sesle araya laflar sıkıştırarak. araştırdım buldum netten kimmiş neymiş. kendisine hayatta başarılar dilemekle birlikte bundan sonra başka insanlara karşı daha hassas olmasını temenni ediyorum.
  • kendisinin ne denli iyi bir oyuncu olduğu aşikar
    ama dağ 2 filmindeki "yanınızdaki adam" sahnesi...
    o bambaşka bir seviye
    o ses o duruş o tonlama jestler mimikler
    al setten koy orduya zerre sırıtmaz
    yolu açık olsun

not: dağ 3te de görmek dileğiyle
  • oynadığı film ve diziler genel olarak başarılı işler, yani kötü işlerde rol almamış pek bu yüzden temiz oyuncu. zaten alper çağlar'ın eski arkadaşı sanırım, ilk çektiği kısa filmde bile emir benderlioğlu oynamış. güzel bir arkadaşlık, ben seviyorum oyunculuğunu böyle de devam etsinler. ileride daha sağlam projelerde de görürüz umarım. büyük ihtimal göktürk üçlemesinde de oynayacaktır.
  • alper çağlar kendisine, kendisi alper çağlar projelerine karşılıklı olarak renk veriyorlar. bakın arkadaşlar bu adam aktördür. bu adam gerçekten işini hakkıyla yapan, rollerinde gayet başarılı bir aktördür. temennimiz bu adamın daha başarılı olması ve üç ekran olan oyun ekranını dörde beşe çıkarmasıdır. türk sinemasının sen gibi oyunculara ve sen gibi yönetmenlere ihtiyacı var(bkz: alper çağlar). yolunuz bahtınız açık, gişeniz bol olsun.
  • zamanında babasından grafik-tasarım dersi aldığım, aynı zamanda hacettepe üniversitesi gsf grafik mezunu olan, şimdilerin başarılı oyuncusu arkadaş. yolu açık olsun dediklerimden... okuldayken tanışır-konuşurduk kendisiyle, yetenekli bir tasarımcıydı ne yalan söyleyeyim hiç aklıma gelmemişti oyuncu olacağı. burayı okursa yeşillendirsin*
  • börü adlı dizide "turan" karakterini başarıyla canladıran oyuncu.
  • gerçek hayatta evli olduğu ceren benderlioğlu'nun abisi behzat façalı rolüyle yardırmaktadır.
  • börü dizinde oynadığı turan kara karakteriyle şu sıralar destan yazmakta olan aktör.
  • adem'in trenlerinde oynar ama asıl performansı için alper çağlar'ın bukalemun adlı kısa filmini izlemek gerekir.*
  • ayrılık dizisi çekimlerinde ceren şekerci'yle tanışmış ve geçtiğimiz günlerde evlenmiş oyuncudur.
hesabın var mı? giriş yap