şükela:  tümü | bugün
  • 1985 yılında 1980 yılında bir adam öldürdüğünü kabul edip idam cezası alıp hapis yatmış, 91'de aftan yararlanıp çıkmış şimdi milletvekili adayı "bazı suçlar için idam cezası yanlısı" ülkücü kişi. aha haberi de burada...

http://arsiv.sabah.com.tr/…1dea200e2cd2b3c3567.html
  • 19 haziran 1980 gunu erzurum'a askeri bir insaat ihalesinin on odemesini almak uzere giden muteahhit mithat koculu'yu katletmis ve bu olay neticesinde 1985 yilinda taammuden adam oldurme sucundan hukum giymis milliyetci katildir.

milliyetcilerin degisip arindigi, gecmisten ders aldiklari ve ozelestiri yaptiklari palavralarini ispatlar bir bicimde;
    mhp lideri devlet bahceli tarafindan parti bunyesine kabul edilmis hatta genel baskan yardimiligiyla taltif edilmistir!
    son olarak da pazar gunki secimlerde istanbul 3. bolge 2. siradan milletvekili adayi gosterilmistir.

(bkz: devlet bahceli ye acik mektup)
  • nereye giderse gitsin, ne yaparsa yapsın, üzerindeki katil giysisini asla çıkaramayacak kimse.

artık mithat koçulu'nun annesi hidayet koçulu'yu bile temsil ediyor.
  • işin daha ilginç yanı şudur ki, alparslan türkeş´in ölümünden sonra kürsü deviren ve yaşasın hainler için illegalite gibi bir aforizmayı türkçe literatüre kazandıran zamanın asker kaçağı [ki, kıbrısta okuyormuş gibi yapıyordu kendisi o zamanlar, aynen tarkan gibi] azmi karamahmutoğlu´nun sert tavırlarından ve agresifliğinden rahatsız olan devlet bahçeli ve güruhu tarafından ülkü ocakları genel başkanı tayin edilmiştir atila kaya ve devlet bahçeli´nin has adamıdır.

ülkü ocaklarının plan dahilinde tasfiye edilmeye çalışılması [ve fakat bunun pek de başarılmak istenmemesi, bunun bir cila olması, ülkü ocaklarının bir dergi temsilciliği adı altında örgütlenirken, daha sonra eğitim ve kültür vakfı haline gelmesi] yine atila kaya dönemine rastlar. mesela beyaz çorap ve çengel bıyık görünümünden vazgeçilmesi gibi muhteşem işler * yine atila kaya zamanında gerçekleşmiştir. tabii ki ülkü ocakları insanlık ve onlara ait haklar için potansiyel tehlikedir ancak allahtan himmler gibi teşkilatçı, goebbels gibi muhteşem bir hatip [gerçekten de bu adamlar uzmandılar efendim. yoksa övdüğümüzden değil] ortaya çıkamadığı için bir miktar sınırlılar. yoksa mesela ıstanbul dışı üniversitelerde halen baskı ve terör rejimini devam ettiriyor bu adamlar. hatta, msgsü´de bile üçer beşer kişilik adını veremeyeceğim bazı belgesel canlıları gibi takılmaya devam ediyorlar. ancak marjinal taraflarını büyük ölçüde alperen ocakları´na kaptırmış durumdalar.

neyse efendim, bu atila kaya, sadece sol olduğu için bir kişinin canını alabilecek kadar beyni yıkanmış bir kişidir ve bu adamın ülkü ocakları içerisinde ektiği tohumlar da son derece tehlikelidir. keşke onlar için the bad seeds diyebilseydim ama hiç de güzel müzik icra edemiyorlar.
  • siyasi gorusleri yuzunden adam oldurmekten hukum giymis birinin milletvekili secilebilmesine imkan veren yasayi sorgulamamiz gerektigini gosteren kisi.

katil olmaniz, is aramaya kalktiginizda bircok sirket tarafindan reddedilme sebebiniz olacakken, tbmm'ye girip milletvekili olarak devletin yonetim mekanizmasinda calismaniza engel degilmis demek. ilginc...

bir katili bunyesinde barindirip milletvekili sectirebilen bir partinin bu ulkeyi yonetmeye aday partilerden biri olabilmesi ise bambaska bir ilginclik.

bu partinin imralidaki katilin asilmasi icin halka ip firlatip kendi bunyesindeki katile de milletvekilligini uygun gormesi ise hayretlere dusuren baska bir ilginclik.

onumuzdeki bes yil boyunca tbmm insan haklari komisyonunda ve benzeri bir cok komisyonda bu partinin de olacagi gercegi ise ilginclikten de ote...
  • en ilginci, meclise sınavla ya da altılıyı tutturarak filan değil, oy alarak girmiştir. yasalar, yasalarımız bir katilin aday olmasına izin verebilir, o bir yana... ama insanlar, insanlarımız nasıl gidip bu adaya oy verebiliyor? hatta katil olması hasebiyle -kahraman ya!- bir takım bonus oylar bile almıştır, inanırım.

genelev kadınlarının* aday olmasını kınayan, onları suçlu, kirli, namussuz sayıp oy vermeyen vicdanlar, kimbilir hangi çetrefilli nedenlerle ve hangi ödüller karşılığında adam öldüren, bundan hüküm giyen bir adama oy verebiliyor demek ki. mecilse girsin, temsil ve müsamere yapsın diye.
  • bu ulkenin saginda ve solunda "degismeyen" yargilarinin bugunku yansimasi...

adam oldurmus, suclu bulunmus, hapis yatmis, aftan cikmistir. ben kisisel olarak devletin "baskalarina karsi" islenmis suclari affetme yetkisi oldugunu dusunmuyorum. devlet ancak "devlete karsi" islenmis suclari affedebilir. oyleyse cinayetle hukum giymis, itiraf etmis bu adamin disarida ne isi var?

hadi diyelim disarida, yaptik bi hata. peki neden mecliste? bir siyasi parti, neden hukum giymis bir cinayet sanigini aday gosterirken "aman yapmayalim oylarimiz duser" gibi basit bir gerekceyi bile dusunmeden hareket eder. hadi gectim ayni goruste olmalarini, en azindan neden bunu dusunmezler? yoksa turk halki ile ilgili bizim gormezden geldigimiz bildikleri mi var?

entry buraya kadar guzel geldi farkindayim. sapitiyorum simdi, hazir olun:

lan bu ulkenin solu "siyasi olmayan adi bir cinayet" isleyip (hani siyasi olsa bi derece, dava meselesi denir, hafifletilir) ardindan bu yuzden yurt disina kacan birini; ozguluk savascisi ve halk adami ilan edip her firsatta saygiyla aniyorsa, ne bekliyorsunuz artik mhp'den?
  • mhp'nin değiştim iddialarının yalan olduğunun en büyük kanıtıdır.
  • şirin ülkemizde onbinlerce katil var. bunların mecliste temsil edilmesi için atila kaya'dan daha uygun bir milletvekili düşünemiyorum. mhp'ye ise bir nevi azınlık olan katillerin hakları konusunda gösterdiği duyarlılığa ve demokrasi anlayışına ayrıca teşekkür etmek lazım.

yalnız hocam şimdi "idam, idam" diye bağırıyorsunuz ya. zamanında idam olaydı geçmişti boynuna yağlı ilmik. idam olunca tosun mosun dinlemezler vururlar sehpaya, sakat bu işler, aman diyim.
  • bugün kendisine şöyle bi kapak geçirilmiş mhpli. https://twitter.com/…alih/status/401787421362491392