şükela:  tümü | bugün
 • burada öğrenim görmek için "ankarada bulunan para"ya sahip olmak gerekmektedir. aslında birazcık yazım kuralı da yeter gibi. birkaç noktalama işareti... he sanki?
 • sabih arkan ve ahmet kılıçoğlu'nu transfer ederek kadrosunu güçlendirmiştir.
 • üşenmedim hesapladım.

  ortaöğretimden full puan almış birisi; (kaç soruda kaç net yapılması gerekiyor)

  ygg türkçe 20/40 sosyal 20/40 mat 20/40 fen 0/40
  lys edebiyat 28/56 cografya 12/24 mat 15/50 geometri 15/30

  şeklinde net yapması yeterli oluyor tahmini puan hesaplamasına göre.

  soruların yarısından azını cevaplaması yeterli. 50 matematikte 15 net yapsa yeterli mesela. böyle avukat olunabiliyorsa herkes olsun direkt. hiç uğraştırmasınlar.
 • 2015 haziran genel seçimlerinde akp'den miletvekili aday adayı olan meltem banko'nun mezun olduğu fakültedir.
 • meltem banko gibi birisi buranın eğitim sisteminden geçip de mezun olmuştur.
 • bas parayi al diplomayi sloganina sahip olabilir bu okul.

  başka türlü bu kadar boş beleş işlerle uğraşan mezunu olamaz.
 • mezunlar günü etkinliği olarak periscope açılarak ossura ossura kampüste uyunacak fakülte.
 • ankara ya da istanbul'da hukuk okumaya başlayan ergenlerin sataşmasına konu olmuştur.

  not: hukukçu değilim, atılım öğrencisi ya da mezunu değilim. ancak hukuk okuduğunu tahmin ettiğim insanların diğer insanlara, yani gelecekteki meslektaşlarına bile ön yargıyla baktığını gördükçe zaten olmayan adil yargılama inancım daha da azalıyor. yazık size.
 • bu üniversitenin hukuk fakültesine hasbel kader yolum düştü ve 1 yıl eğitim aldım. bu 1 yıllık tecrübeme dayanarak tercih yapacaklara şunları anlatacağım:

  ulaşım
  1- okul şehir merkezine aşırı uzak. ulaşımı ben dolmuş ile gerçekleştiriyordum ve o yöne sadece 1 dolmuş hattı var ve o dolmuş hattının kalktığı yer için bir dolmuş daha kullanıyordum. diyeceksiniz okul servisi yok mu, evet var fakat sadece sabah ve akşam var. diğer vakıf üniversitelerinde bedava olan okul servisi bu okulda 1.200tl+ idi. (net bilmiyorum ama 1200+ idi) son olarak ulaşımda bir yol daha var o da opera binasının oradan sanırım 2 saatte bir ego kalkıyor hiç oradan binmedim çünkü dolmuş daha hızlı. dolmuşla okula varış süresi ise ankamall'den 40 dakikadır. okula varınca da 15 dakika kadar kapıdan fakülteye yürürsünüz. okulu genelde zengin kısım öğrenciler oluşturduğu için okul araba galerisi gibidir, park yeri zor bulunuyor. araba ile de yenimahalle'den ulaşım 30dk(trafiksiz) civarıdır.

  eğitim sistemi
  2- eğitim sistemi olarak öncelikle öğrenci kalitesine değinmekte yarar var. öğrenci kalitesi yok gibi bir şey fakat bu sadece öğrencilerden kaynaklanmıyor diye düşünüyorum çünkü eski okulumda hocalarım kitaptan çok nasıl hukukçu olunur, hukukçu nasıl yorum yapar ve hukukçu nasıl düşünür konuları üzerinde bize hukukun temelini ve felsefesini aşılamışlardı. hukukun ana felsefesini ben eski okulumdan öğrendiğim için bana dersler atılımdaki arkadaşlarıma göre daha kolay geliyordu. ayrıca bağlantılı dersler (ceza genel-özel vb) konusunda ise hocaların ne kadar saçma şeyler öğretmeye çalıştıklarını fark ettim. öğretmeye çalıştıkları şey saçma değil hukuk bilgisi ancak o zaten kitapta açık şekilde var. örneğin eski ceza hocama ve atılımdaki hocama bakıyordum, atılımdaki hep gerek olmayan konular üzerinde çok duruyordu. bir hukukçu yetiştirmeye değil de hukuku öğrenen kişiler yetiştiriyor gibi bir amaç var gibi. bir hukukçuya kitaptaki bilgi çok karmaşık değilse üzerinde durulmadan anlatılır geçilir onun nasıl yorumlanacağı anlatılır, pratikteki sorunlar, teorideki sorunlar anlatılır vs ama atılımda ise bazı hocalar kitaptaki salt bilgiyi öğrencinin kafasına sokmaya çalışıyor. bu bence çok anlamsız. bu arada bazı hocaları var ki onlar bu grupta değiller. cidden çok değerli ve iyi bir hukuk bakış açısı kazandıran hocalar da var. örnek vermek gerekirse sabih arkan, metin günday, sarper süzek bu okulda ders veriyor.
  iyi bir idare hukukçusu olmak istiyorsanız metin günday'dan ders alınmalıdır.
  sınavlar konusunda ise kolay gibi oluyor.(bana göre kolaydı fakat baştan beri atılımda okusaydım belki zor gelirdi.) derslere girerseniz bazı hocalar soru bile veriyor(özellikle yaz okulu derslerinde). derslere girmeseniz de kitaptan halledilir tüm dersler. hocalar dersin içeriğine çok bir şey katmıyor diye düşünüyorum kitaptan çalışırsanız yaparsınız. geçme (dd harf notu) 65 puan fakat sınıf ortalaması genelde yerlerde olduğundan hocalar bunu 50'ye kadar çekiyorlar. bütünleme sınav hakkı 2016 yılında kaldırılmıştır. genelde hukuk fakültesi dekanlığı işinizi hemen çözemez sizi epey uğraştırır, iş bizde diyemez.okulun güncel akademik kadrosuna her üniversitede olduğu gibi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. geçenlerde saygı değer hocam nami çağan vefat etmiş.okulun profesörleri genelde emekli kesim ama çok bilgili insanlar fakat her derse girmediklerinden araştırma görevlileri ile de ders göreceksiniz.

  3- kafeterya

  okul yemekleri (tabildot) 15tl civarıydı ve doyurmuyordu. ondan dolayı arabanız varsa okula yakın yerlerde 15tl'ye tıka basa doyabilirsiniz. kahvaltıda 2tl civarı poğaça yiyebilirsiniz fakat belirli saatten sonra kalmayabilir. akşam yemeği için kafeteryadan fast food temin edebilirsiniz.

  4- kütüphane
  fakültenin içinde ufak bir okuma salonu var. yaklaşık 60 kişilik kapasitesi var. sınav haftası oraya 9`dan önce gitmezseniz yer yoktur. okulun kendi büyük bir kütüphanesi vardır. fakülteye 10 dakika yürüme mesafesinde. bu kütüphane cidden büyük ve yer bulabilirsiniz. genelde aradığınız kitapta bulunuyor. bu kütüphane 12'e kadar açık oluyor. sınav haftası dahi 24 saat olmuyor. başka bir olumsuz yönü ise kütüphane de doğal olarak şehir merkezine uzak. arabanız yoksa saat yedideki dolmuş saatine kadar ders çalışabilirsiniz.

  5- okul ortamı
  ben bu okulda hiç böyle iyi bir arkadaş ortamı görmedim. herkes bir havalarda ve soğuk davranıyorlar.(istisnalar hariç tabi) kendini geliştiren, kültürlü insan bulmak zor. zaten dersler bitince herkes okuldan ayrılıyor.

  6- kulüp faaliyetleri
  sanırım bu okulda kulüp faaliyetleri faal durumda değil. 2-3 tane hukuk fakültesi kulübü var ve sene başında kayıt olmuştum fakat hiç bir faaliyetleri olmadı. yani kısaca bu okulda kendinizi geliştirecek bir kulüp bulamazsınız.

  7- seminerler/sempozyumlar
  okul başlarında 1-2 tane olmuştu sonra nedense hiç olmadı. normal bir vakıf üniversitesinde 2 haftada 1 olur. emin olun sempozyumlar size dersten daha çok hukuk bakışı katıyor eğer ki anlatan hocaları iyi anlarsanız. ancak bu okulda bu durum da çok kısıtlı.
 • dünyanın en dandik üniversitesidir. çakma avukatlar yetiştirir.