şükela:  tümü | bugün
 • orgeneral ateş; 1937 yılında kastamonu'da doğdu. 1955 yılında bursa işıklar askeri lisesi'nden, 1957 yılında topçu asteğmen rütbesi ile harp okulu'ndan mezun oldu. 1959 yılında topçu okulu'nu bitirdi. muhtelif topçu birliklerinde batarya takım ve batarya komutanlığı yaptı. 1969 yılında harp akademisi'ni bitirerek kurmay oldu. 1982 yılına kadar çeşitli birlik ve karargâhlarda, birlik komutanlığı ve karargâh subaylığı ile bonn kara ataşe muavinliği görevlerinde bulundu.

  1982 yılında tuğgeneral, 1986 yılında tümgeneral, 1990 yılında korgeneral, 1994 yılında orgeneralliğe yükseldi. tuğgeneral rütbesi ile bonn silahlı kuvvetleri ataşeliği ve 3 ncü zırhlı tugay komutanlığı, tümgeneral rütbesi ile 2 nci piyade tümen komutanlığı ve kara kuvvetleri komutanlığı lojistik başkanlığı, korgeneral rütbesi ile 4 ncü kolordu komutanlığı, kara kuvvetleri lojistik komutanlığı ve kara kuvvetleri komutanlığı kurmay başkanlığı görevlerinde bulundu. orgeneral rütbesinde harp akademileri komutanlığı, 3 ncü ordu komutanlığı ve 1 nci ordu komutanlığı yaptı. 27 ağustos 1998 tarihinde atandığı kara kuvvetleri komutanlığı görevinden, 30 ağustos 2000 tarihinde kadrosuzluk nedeniyle emekli oldu.

  almanca bilir. evli, üç çocukludur.
 • adam gibi adamdir, katiksiz askerdir.
 • "...bir kara kuvvetleri komutanı hatırlıyorum, suriye sınırına gidip çok net konuşmuş ve anında
  suriye’den pkk’yı dışarı çıkartmış, apo’ya dünyayı dar etmişti..."
  http://po.st/evsbe8
 • aponun suriyeden kovulmasında en büyük rolü oynamıştır. suriye ile savaşı göze almış, açıkça pkk' yı beslemeye devam ederseniz savaş ilan ediyoruz demiştir. suriye apoyu kovmuş, zaten kısa süre sonrada yakalanıp türkiye' ye iadesi yapılmıştır.
 • makam aracı ile tatile giderken görüntülenmiştir.

  http://t24.com.tr/…unmasi-ne-olmus-gitmissem,349015
 • olamaz böyle bir şey ya. ben, bildiğiniz para lastiğini bile devletin diye dikkatli kullanırken bu kademede ki insanların bunu yapmasına hayret ediyorum ve onların adına ben utanıyorum o makam aracına katkısı olan tüm vatandaşlardan.