şükela:  tümü | bugün
  • kendisi ortalaması 38 çıkan bir sınavdan sonra "ben amerikalı öğrencilere bile bundan daha zor sorular sormuştum" diyerek biz sınıf ahalisini çifte dumura uğratmış bir insandır
  • atv haber grubunda calisan kamereman ve fotograficidir. haberleri izlerken bazen ismine rastlarsiniz, altta yazar ismi. ayni zamanda iyi bir ogame oyuncusuydu zannedersem artik oynamiyor o da birakti.

(bkz: atv haber)
    (bkz: ogame)
  • sinifta 'bugun yine essek gibi hastayim!' diye bir cumle kurup bizi dumur etmis bilkent fizik hocasi. 'essek gibi hasta olmak' ne ya!
  • bildigini okuyan, dunya ahret umrunda olamayacaginiz adam. hoca. o an kafasi nasilsa oyle. denildigi gibi esti mi nasihat verir, esti mi bagirir gurler. ve isin kil yani, buna musamaha gosterilir. bir yerlesmislik, demirbaslik, koltukisitmislik var ya, tamam, yer-pozisyon garanti; kafana gore bagir cagir. universitenin o liberal havasi atilla'ya sokmez yani, atilla'yi gec, kazigini cakmis hicbir hocaya sokmez. (bkz: salim ciraci), (bkz: bilal tanatar), (bkz: tugrul hakioglu). (ha bu demek degil ki bu hocalarla konusamazsiniz. bilakis salim cok naziktir, beyefendidir mesela; tugrul komiktir, candir. fakkat, bu demektir ki, illa korumaniz gereken bir mesafeniz vardir, olmalidir.)

sacmalik da burda baslar zaten: frekansi tutturmak gerekmis. alla alla! yahu ben nicin nabza gore serbet vermek durumunda olayim ki! "aoyy, hoca kirmizi baya bugun, iyisi mi yarin konusam su deney isini ben". bak bak, olaya bak. bir ogrenci, calisan, is ortagi bu halde kalmamali. boyun egdirilen bu hal ve hareketler kisinin kendi zamanindan yemekle kalmaz, randimani da dusurur, adamin sinirini de oynatir.

bu mizac ile anca tr'de ekmek yeniyor zaten. piti piti liseden gelmis ogrenci kesimi -ki hepimiz biliyoruz surda orta ogretim hayatinin sindirmeciligini, 'bu sac ne len, ha!' deyip favori cekmeleri, joleli saca makasla dalindigini, tebesir atmalari, 'olm geri zekali misin, bu ne bicim soru?'lari, vs.-, iste buralardan gecerek gelmis halihazirda sinik ve tereddutlu gencecik cocuklarin artik rahat olabilecekleri, nihayet kendileri olacaklari, dahasi kendilerini bulacaklari (bulmalari gereken) universite ortaminda da yakalarini birakmiyor bu sindirmeci, hocabenimburdabenimborumoterci yaklasim/egilim. atilla aydinli da en guzel ornegidir efen'im bunun.

frekansimi uyduracakmisim!..
  • turkcudur, milliyetcidir de kendi. madem frekans tutturacaksiniz, suyuna gideceksiniz, bunu aklinizda tutmaniz fayda ihtiva edecektir. su anekdot bir fikir verebilir:

atilla hocanin dersini aliyoruz bi' donem. romen de exchange bir arkadas var sinifta, bir donemligine mi gelmis ne. ya ilk sinavlar aciklandiydi ya da bi' proje notlari aciklaniyor... bi' seyler notlandirilmis yani. bu romen arkadas en yuksek notu almis. sinifta biz geri (zekali) kalan 9-10 turkuz. atilla birakti ingilizceyi falan, -elemana da "okuldaki lisans ogrencileriyle ilgili bir duyuru yapiyorum, seni baglamiyor" gibisinden bi' sey sikti-, bize saydirmaya basladi: "vay siz nasi' turksunuz? yok elin rumeni bile sizi geciyor... kendinizden utanin be... kaninizdan utanin, tamam burda ayrimcilik yapmiyorum ama* cocuklar kendinize ceki duzen verin," falan filan.

boyle 10-15dk konustuktan(!) sonra romen elemana dondu, kusura bakma nevinden 3-5 cumle de ona sarf etti. sakayla karisik, ortam toparlama maksatli, dedi "anladin mi hic ne dedigimden?", eleman "biraz anladim, evet" dedi (ve turkce dedi yanlis hatirlamiyorsam), "az da olsa turkceyle ortak kelimelerimiz var bizim. ama ben gelmeden biraz turkce ogrenmistim"i de ekledi (yok yok, bu kismini ingilizce soyledi, o kadar da degil).

gulemedik tabii atillacigimizin korkusundan, alev kusmasindan tirstigimizdan. zaten yenice papara yemisiz... tuttugu altin olasi, guzel insan, rab'dan uzun omurler diledigim atilla hocanin artizlikleri iste. ama guzel ayar aldiydi o gun. anlatmamistir ese dosta. unutmustur bugun. seviyoruz hep kendisini.
  • mümkünse dersine bulaşılmaması gereken fizik hocası. gerçi hangi fizik hocasının dersine gidilir o da başka bir konu.
  • cekinerek kendisine birkaç konuda hayat görüşünü sordugumda "bas git oğlum işine" cevabını beklerken bütün içtenliğiyle bana nasihat vermiş ve beni şaşırtmış aynı zamanda da duygulandırmıştır...
  • yarın finaline gireceğim , vizesinden 24 aldıgım icin cok kasmadıgım bizi yine düdüklücek hocam
  • kendini allah sanan başka bir fizik hocası. dersi çok sıkıcı anlatır. anladığım kadarıyla kendinizi sevdirirseniz size karşı dünyanın en iyi insanı olabilir