şükela:  tümü | bugün
 • tc'nin 59. hukumetinde erkan mumcu'nun istifasi uzerine basbakan recep tayyip erdogan tarafindan bugun itibariyla kultur ve turizm bakani olarak atanmistir. akp'den aydin milletvekilidir.
 • cocuklarindan ikisi bilkent 'te burslu okumus ve egitimlerini yine burslu olarak abd'de devam ettirmekte olan bakan. burslarin kaynagi meselesi akp hukumetleri ile gundemimize girdiginden bakan hakkinda iddialarda bulunmadan bu bilgiyi vermekte fayda vardir kanimca.
 • daha ilk gununde "siyasette milletvekilligi esastir bakanlik istisnadir. her milletvekili bakan olmayi ister. benim de istegim bundan ibaretti. sagolsun basbakan yapti" diyen bakan.

  (bkz: persembenin gelisi carsambadan belli olur)
 • bakan oldugunu televizyondan ogrenen *bakan.
 • "evleniyoruz vs. türü yarışmalar için bir önlem düşünüyormusunuz" gibisinden bir soruya popilist cevaplar vermeyip "devletten yasakçılık beklemeyin, insanlar kendileri bu programlara sansür uygulayabilir, hem izleyip hem şikayet etmek olmaz" gibisinden akıllıca bir cevap vermiş, ilk izlenim olarak sıcak,şeker biri izlenimi bırakan bakanımız..
 • engin ardic diyor ki*;

  tatil yapmamakla övünen özel sektör çocuğu çok gördüğüm halde, memurla ilk kez karşılaşıyorum.

  erkan mumcu'nun yerine gelen yeni turizm bakanı (adının ahmet ya da mehmet olması önemli değil), 'otuz üç yıldır hiç izin kullanmadığını' açıklamış! hiç tatil yapmayan adam, tatile gelen yabancıların işlerine bakacak. otuz üç yıl izin kullanmamış adam, 'izin sektörünü' düzenleyecek. herhalde sadece halı, kilim, kuyum, oniks ve 'hanut' işlerini...

  halk şairi, 'şu dünyada üç beş arşın bezin var' demişti, 'bedestenler senin olsa ne fayda!'

  bu kafayla, muhterem, sen de bakan değil padişah olsan ne fayda!
 • randevu verdiği kişi ve kurumları, randevusuz çat kapı gelen vatandaşlarla harmanlayıp makamında hepsini cümbür cemaat ağırlayan, kuru incir vs. ikram eden, randevu saatinde 3 saat bekletip bir özür dilemeyen, ziyaretçisinin randevusunu planlayıp programlamayan, belediye hizmeti kıvamında bakanlık hizmeti vereceği sinyalleri yayan, tonton amca kıvamında, çalışkan-yorulmaz halkın dostu görünümlü, popülist tavırlı ve mumcu'yu şimdiden mumla aratan yeni bakanımız.
  ilk icraatının, üzerine tükürülüp depoya kaldırılan sanat eserleri varsa onları depodan çıkartıp layik oldukları yere koydurması olmalıdır. gerekiyorsa +18 tabelası asabilir...
 • 6 nisan 2005'de muğla'da katıldığı bir açılışta, rus turistler için "kitle turizminde almanlar fazla para bırakmıyor. ancak ruslar sonradan zengin olmanın görgüsüzlüğüyle fazla para bırakıyor. ruslar bu söylediğimi de duymasın, bu sene çok rus turist bekliyoruz" diyen bakan. bu görüntüler ve konuşma ajanslara düşmesine rağmen, söylediklerinin "haliyle" çarpıtıldığını, kendisinin "ruslar komünizm sonrası para kazandıkları için çok harcıyorlar" dediğini iddia etmiş sayın koç. ayrıca kendisine atfedilen sözleri söylemiş olsa bunun çok ayıp olacağını belirtmiş.
 • tayyip erdoganin bi konusmasi esnasinda da misil misil uyuyarak haberlere konu olan bakan.
  ama cok tatli uyuyo adam ya,boyle arada bi uyaniyo caktirmadan bakiyo etrafa farkeden var mi diye sonra yine mayisiyo.
  rus turistlerle ilgili soyledigi sey(dogru olsa da)den sonra ozur dilemeamacli yaptigi basin toplantisinda ki mimiklerinden,muzipliginiden,yuzundeki anne evde yokken vazoyu kirmis afacan cocuk bakislarindan farkettim ki daha cok malzeme cikacak turk medyasina kendisi sayesinde.
  (bkz: daha yeni basliyoruz)