şükela:  tümü | bugün
  • tam bir keriz silkeleme oyunu, hepsini devirmek neredeyse imkansiz. ama nasil oluyor da bu oyunu oraya kuran kisi her gosterisinde hepsini deviriyor hala anlayamiyorum.
  • malatya sokaklarında işsiz bir şekilde yürürken bir kalabalık gördüm. itfaiye yok, ambulans yok, siren sesi yok, polis falan da yok. daha çok ilgimi çekti. yaklaştım. yarım bir çember oluşturulmuş. daldım aralarına. las vegastan fırlamış bir eleman ''üjj jijeyi deviraan alır oduz liraee'' gibi garip sesler çıkarıyor.2 tane yanyana koyulmuş şişelerin hemen arkasında üçgen şekli verilmiş 3. bir şişe daha. şişelere 2 buçuk metre uzaklıkta bir top ve çevreden '' la gardaş vurursun haa bence bir dene'' sesleri geliyor. tabi her çıkan 2 şişe devirebiliyor. deviremeyenler hırslanıp kağıt paralar uzatmaya başlıyorlar. şaşırdım. imkansız gibi görünmüyordu. 1 topta ben aldım. geçtim topun karşısına. gerildim. çatt diye bi kodum. bamm. hiç top devrilmedi. mk.
    kefenin cebi yok. mal mülk yalan. 1 tl daha. bu sefer akıllıyım ya. öncekinden ders çıkardım. artık topa kavis vermem gerektiğini öğrenmiştim. planım şuydu. hafif gerilip, topun altına gireceğim. o ara topu döndereceğim ve sırasıyla 3 şişeyide hallaç pamuğu gibi yere sereceğim. 30 liramı alıp yeni hobilerde kullanacağım falan.
    aynen'de dediğim gibi oldu. şişelerin hepsini devirdim..
    sonunu böyle beklemiyodunuz dimi lan puştlar. ha ha ha.
    oynamayın lan böyle oyunlar. gidip 1 tl'ye dondurma alın. yalayın mk