1. yeni bir ses pop dünyamızda. gözüme güzel gözüktü kulağımda iyi tınladı çıkış şarkısı.
 2. ingilizce bir şarkı ile çıkış yapmayı tercih etmiş hoş bi hatun kendisi. dans da edebiliyor üstelik, salak salak pop şarkılarının rağbet gördüğü piyasada ayrı bir yer edinmesini dilerim şahsen.
 3. don t think parçasıyla çıkmış fiziki ve müziki açıdan başarılı hatun.. eurovisiona bu abla gitseymiş bizim adımıza demek istedim bi an*..
 4. o basketbolcu arkadaşlarla rapci abiler olmamış dediğim bir kliple çıkmış hatun kişidir, ayrca horonda olmasaymışda derim. ama gene de güzel işte.
 5. klibini ilk kez gördüğüm şarkıcı. "stir me up tuttu, biz neden ingilizce şarkı söylemiyoruz, come on boys! demiş sanki. şarkıda türkçe sözler de mevcut. ilerde nasıl olacak bilinmez. izleyelim ve görelim. (bkz: don't touch only watch)
 6. klibi şu sıralar number 1'da don't thing adıyla dönen şarkıcı...
 7. ingilizcesi son derece düzgün bir hanım kızımız. telaffuzu yerinde. ses tonu oldukça hoş. parça vasattan hallice. belli ki kızımız istese ne taşları yerinden oynatır ama işte bakkal zihniyetindeki adamların elinde böyle olmuş sanki.

  - atiye kızım dudakları aynı pusiketdolz gibi büz yakın çekimlerde canım tamam mı? öyle daha davetkar oluyor galiaba... mtv de öyle görüyoruz ya...

  gibi bir şey denmiş kendisine belli ki.

  bizi eurovision'da da temsil etmesin, hiç bir yerde temsil etmesin. kendisi nasıl müzik yapmak istiyorsa öyle yapsın, biz onu yaratılmaya çalışıldığı şekliyle değil, kendi gibi sevelim.
 8. 1988 doğumludur kendileri. annesi hollandalı babası türk olup, almanyada yaşamaktadır..
 9. kizimiz güzel, zarif, kivrak, danslar gündemi yakalamis* seyri zevkli ama ses limitli tabi. beyonce'yle kiyaslanacak degil tabi ama bizde henüz r n'b girtlagi cikmamis dedirtiyor adama. o yuzden atiye kizimizin yazdigi besteledigi sarkilar -özellikle nakarat kisimlari- da cok cikisli degil sanki daha orta tonlarda. esas sese rengini veren satir sonlarindaki titresimleri ya yapamiyor ya da henuz sesi tam acilmadi cikmaya cesaret edemiyor. ama türkiye'deki r n'b gelisimi icin onemli bir hareket, tebrik ediyoruz kendisini.
 10. (bkz: hal hal halim yok) antakya'nın en ünlü arapça şarkılarından birini gayet iyi coverlamış, arasına türkçe çevirisini ve zılgıt da çeken yaşlı bir teyzenin solosunu da ekleyerek süper bir işe imza atmıştır. hatta kilibindeki danslarından, ilk sahnelerdeki antakya mozaiklerine beni şaşırtmıştır. ancak esas bu kıza ait olduğunu öğrendiğim diğer saçma eserlerine (bkz: dont think) şaşırdım. şöyle oryantalizmden esinlenince çok daha samimi oluyo bizimkilerin işleri, yoksa özenit ve taklit resmen.

atiye deniz hakkında bilgi verin