aynı isimdeki diğer başlıklar:
1824 entry daha
  • izlenebilir dizidir. nedense bana dark ve vali filmi karışımı bir hava estirmiştir.
  • türk dizileri arasında sıralama koyacak olursak benim için kesinlikle ilk 10da yer alır. birden başladı ve bitti benim için keşke yeni sezon daha serisinden yayınlansa mutlu olurum
  • `not : spoiler vermemi gerektirecek bir bilgi vermiyorum ılıklık yapacak okumasın `

ben yolda bile o şekilde küçük bir kız görsem korkarım bizim nişantaşı'lı atiye kızın peşinden gece uykusundan kalkıp mağaraya gidiyor *
    kardeşi ölüyor umrunda değil. 12.000 yıllık yapıtı 1400 yıllık kur-an' a bağlamışlar. bu liste böyle uzar gider he izlenir mi izlenir ama çok mantıksızlıklar var.

atiye'yi demet evgar oynasa tadından yenmezdi.
  • enteresan bir dizi. bence oldukça orjinal bir hikayesi var. hatta öyle ki beren saat'in boktan oyunculuğu ve mehmet günsur'un bayağılığına rağmen bir şekilde izlettiriyor kendini. dizide ayrıca bolca mantık hatası ve teknik detay özensizliği var. öyle ki tek tek yazmaya üşeniyorum. ama buna rağmen finali oldukça iyi toparladılar ve yeni sezona da göz kırptılar. nuran evren şit bu bağlama işlerinde fena değil, vatanım sensin'de de görmüştük. yine de şu diziyi düzgün bir kast, biraz daha da özenle bambaşka bir seviyeye çıkarabilirdi. yazık olmuş.
  • gündelik hayatla çok fazla çelişen dizi.
    bu nedenle gerçekliğini kaybediyor.

--- spoiler ---

izlemeyen okumasın
    --- spoiler ---

gerçek hayatta bu olayları yaşayan kişi kesinlikle şizofrendir. herkes özel olmak istiyor herkes sıradanlığı reddediyor.
    böyle bir dünyada bu kadar kör göze parmak bir şekilde konuyu işlemek doğru da değil bence.
    tamam fantastik bir dizi ama işte gerçeklik kayboluyor.
    kaybolunca da izleme isteği sönüyor bende.
    --- spoiler ---

izlemeyen okumasın
    --- spoiler ---
  • ya arkadaş güzel hikâye buluyorsunuz oyuncu kadrosu iyi ama gözünüzü seveyim hikâyede olayları biraz temellendirin ya. dizi temelsiz kurgu içerisinde bile mantığa dayanmayan senaryo boşlukları ile dolu

--- spoiler ---

cansu'nun itiraf videosundan sonra ozan'dan değil de polisin direkt atiyeden şüphelenmesi en bariz saçmalıklardan. polisin aynı gün içerisinde hızlı bir şekilde tüm şüphelerin atiyeyi gösteriyor demesi, serdar'ın düğünde adam vurması,...vs
    --- spoiler ---
  • bir sürü konuyu cevapsız bırakmış dizidir, öyle ki bittiğinde sadece “eee?” diyebildim.

--- spoiler ---

ozanın babası nedir, kime çalışır, göbeklitepedeki meseleyle ilgisi ne, bundan çıkarı ne, belirsiz kaldı.

ilk sahnede, atiye cenazesine yetişmeye çalışırken karnı yaralıydı, bir ara teyzesi de onun karnına dokunarak bi şey anlatmaya çalıştı, sonra karınla ilgili hiçbi şey görmedik bi daha.

teyzenin o mağaranın koca duvarında ne işi var, neden yani?

kolyenin olayı ne mesela?

erhan öldü mü, hannah’ya ne oldu, cansu elif olarak döndüğüne göre erhanın ailesi ölmedi mi yoksa öldüler de mustafa bebeği mi kaçırmadı?

canım ozanıma ne oldu?

--- spoiler ---

gibi gibi.
  • öncelikle dizi gerçekten sürükleyici. fazla ilgimi çekmemesine rağmen meraktan bitirdim. beren saat biraz yapay oynuyor. mehmet günsür de sanki hala fi'deki deniz rolünü oynuyor. diğer oyunculuklar iyilerdi genel olarak.
  • yani ilk defa bir türk yapımı izliyorum netflix'de

başıma bir iş gelmeyecekse ilk 2 bölümü izleyerek yapacağım yorumlar şunlar olacak,

dizinin değinmek istediği konu hoş , tema güzel duruyor çekimler güzel , karakterler oturuyor

kurgu ise ilerleyen zamanlarda yorumlanabilir biraz daha izledikten sonra

umarım güzel şeylere temellendiriyorlardır bu kurguyu...

ilk iki bölüm için yorumlarım özetle;
    - içeriğinde sanata değer verilmesi
    -drone ile anadolu çekimleri
    -istanbul
    -soundtrack lerin güzelliği , anadolu tınıları falan
    -karakterlerin yerine oturması

uluslararası bir projenin bir kaç tık altı, tr ortalamasının bir kaç tık üstü olmuş.

ilerleyen zamanlarda gizemlerin yavaş yavaş çözümüyle müthiş bir kurguyla izleyenleri şaşırtabilecek bir dizi olacağına inancım oluştu. umarım sadece tr de değil global bir ses getirecek proje olma yoluna ilerler.

evet ya bu topraklardan da güzel bir şeyler çıkabilir..

ama lütfen şunu aşk-ı memnu havasına çevirmeyin,
    baldızla damat sevişmesin bi zahmet ya!

mistik ve şizofrenik görüntüler biraz daha azaltılıp, karakterlerin başka görevlerine de yer verilse (anne baba kız kardeş her yerde atiyenin yanında peşinde vs.) daha iyi olur.

lütfen klasik saçma sapan aşk dizilerine çevirmeden ...
  • konu psişik olaylar olursa oyunculuklar hafif absürt olur tabi nasıl bir oyunculuk bekliyorsun.dizi izletti mi izletti 2. sezon bekleniyor mu yess.
2770 entry daha
hesabın var mı? giriş yap