aynı isimde "atiye" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
2878 entry daha
 • netflix belli standartlar dışında pek içerik kalitesine bakmıyor. dolayısıyla yüksek sanat eserlerinin yer aldığı sınıflarda bulunma iddiasına sahip bir dizi değil. güzel, gizemli, sansürsüz... devam!

  not: uygar türklerin yaptığı bir eserdir. batı dizilerine benzemesi de pek tabiidir. öhöm.
 • gerçekten sürükleyici bir dizi olmuş. öncelikle sevgili oyuncularımızı tebrik etmek isterim çünkü bu oyuncu yerine bu olsaydı ikilemine beni hiç sokmadılar. hepsi karakterleriyle özdeşleşmişti.
  beni biraz geren kısım türkçeyi bozmuşlar. fazla ve gereksiz yerlerde ingilizce kelimeler sokulmuş bu da imajı bi nebzede olsa zannımca bozmuştur. o kadar kültürümüzden bahset sonrada git türkçeyi heba et.. onun dışında beni bir diğer rahatsız eden kısım her gizemin çok çabuk ve derinlere inmeden, sanki bir şeyleri aydınlatmak çok kolaymış gibi çözülmesi.
  --- spoiler ---
  mesela erhanın babasından kalan onca eşyayı bu olaylar olduğu sırada incelemek aklına geliyor. bulduğu eşyaları da hemencecik çözüveriyor. ayrıca atiyenin anneannesini öyle mistik, güçlü ve asla ulaşılamaz olarak aktardılar ki bulduklarından sonra kadınla oturup çorba içmeleri de bir hayli komikti. daha eleştirilecek çok şey var tabii ama gerek yok çünkü bu değerlendirmeler pek bir işe yaramaz.
  --- spoiler ---
  diziye direkt kötü demek, onca emeği alıp çöpe atmak olur. dizi güzel kesinlikle tavsiye ediyorum. izleyeceklere bir diğer tavsiyem, önyargıyla başlamayın çünkü ben öyle başlamıştım ve beni çok şaşırttı. ümitlide başlamayın belki sevmeyebilirsiniz. ama o klasik netflix mistik, gizemli diziler ve filmlere benzemiyor bu dizi, aynı zamanda bizim kültürümüzüde yansıtıyor. farklılığı da tam olarak o zaten.
 • az önce bitirdiğim ve genel olarak beğendiğim dizi. izlerken merak uyandırması ve seyirciye geçen mistik hava güzeldi.

  beren saat döktürmüş demeyi çok isterdim ama bazı sahnelerde bir şeyler oturmamış gibi hissettim.

  edit: dizinin en iyi oyuncusu cami adresi veren teyzeydi. hayran kaldım.
 • bu nasıl (bkz: ay götüm) dizisiydi yahu.
  sonuna kadar izledim.
  o kadar hızlı geçişler varki olaya ısınmadan bir diğeri geliyor. allak bullak kalakalıyorsun.
  bazı karakter ne alaka, ne iş, ne için var anlamıyorsun bile.
  araklar kombosu oluşu ayrı dert.
  bir de sanırım beren saat'in en kötü oynadığı dizi bu olabilir.
  habire suratına suratına, burnuna zum kamera çekimleri rahatsız etti.
  lütfen devamı gelmesin.
  --- spoiler ---

  mehh
  --- spoiler ---
  edit: uluslararası bir platforma dizi yapıyoruz içinde eşek kadar oğlunu kemerle döven adam var.
  beren saat'in bu kadar cesur sahneleri resmen kenan'a inat gibi olmuş eheueheu
 • bu diziden "dark tadı" alanlarla aynı diziyi izlemediğimize yemin edebilirim.
  ya bir yerlerden duyup yazıyorsunuz ya da izlediklerinizi birbirine karıştırıyorsunuz.

  bu kadar alakasız iki diziden aynı tadı almak bana imkânsız geliyor. sadece atiye'nin senaryosuna katmadıkları kalmasın diye bir tutam da zamanda yolculuk gizemi katmayı denemişler. e olmamış,
  o bile kurtarmamış. kurgu açısından bambaşka işleri örnekleyip insanların da kafasını karıştırmayın.
 • bu kadar potansiyeli olan bir oykunun ancak bu kadar boktan oyunculuklarla icine edilebilirdi. normalde beren saat’in de mehmet gunsur’un de oyunculugunu cok begenirim ama burda olmamis aslinda yan rollerde bile oturmayan bir seyler var. sanki aceleye gelmis, karakterlerin derinligi gelisimi uzerine cok dusunulmemis, oyku/kurgu tamam hadi cekelim demisler. tanrilarin arabalari’ni graham hancocklari yalayip yutan ancient astronauts teorilerine bayilan ben bile ne kadar sevmeye calissam da olmuyor, tat alamiyorum diziden. hani eskiden beri sevdigin bildigin bi yemegi yersin ama bir sey eksiktir, annen tarifi unutmus ya da degistirmistir de bir turlu o bekledigin tadi alamazsin ya bende biraktigi his bu maalesef atiyenin.
 • aşk-ı memnu'da ölen bihter aslında ölmemiş ve hayatını gsf okuyarak devam etmiştir. hakeza pi'deki dansçı deniz de arkeolojiye merak salmış ve arkeolog olmuştur.

  dizinin özeti budur.
 • sürükleyici ama geçişleri çok hızlı olan dizi, konusu güzel ve kendine çekiyor ama daha somut temeller üzerine kurulabilirdi. bir de sanki 3 sezonu bir sezona sığdırmışlar gibi, çok şey havada kalmış. bunlara rağmen diziyi beğendim, tavsiye ederim. oyunculardan beren saat hariç hepsini beğendim. beren rezil bir oyunculuk sergilemiş.
 • şu rezilliğe imza atan terör seviciyi başrole koy, sonra bana de ki netflix'inde izle bu diziyi.

  olur.
 • dün gece eşimle birlikte bir çırpıda bitirip izlediğim dizidir. genel olarak diziyi beğendiğimi söylebilirim. elbette eleştirecek birçok noktası bulunuyor fakat tv dizilerine göre oldukça başarılı.
129 entry daha