aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • ?bir netflix dizisi için yeterli sayılır.
    izleyecek dizi bulamıyorum kendi adıma artık.

bir çok kişi de yazmış diyaloglar olmamış oyuncular role ısınamamış. sahne geçişleri kopuk karaktere diyoloğa ısınamıyorsun.

son bölüm itibariyle sanırım 2. sezonda karakterlerin gerçekte kim olduğunu anlayacağız bak bu değişik.

dark dizisine benzetenler olmuş evet benziyor. onun kadar iyi olur diye umalım 2. sezonda
  • 5/10
  • dizinin kurgusu bence gayet başarılı..tercih edilen müzikler de gayet yerinde. efectler muhafız dizisine göre çok daha iyi. lakin bizim oyuncularımızın fantastik,bilim kurgu gizemine gösterdikleri reaksiyonda çok sıkıntılar var gerçi bu oyunculardan kaynaklı mı yoksa castla alakalı bir şey mi onu da tam olarak anlayamıyorum.
  • atiye dizisinin özeti gibi sezon olmuş. atiye'yi ne zaman yayınlarlar acaba güzele benziyor.
  • sıkça reklamı dönen. ulan çeyrek kalite film dönmüş. o da kitabı da ayrı bok.

ayrıca setinde insan ölmüş. kimsenin sikinde değil. ekşi de bunu pazarlasın. bağdat baharat’la çeşnilendirip osuran avukatla savunun bari. tam olsun.
  • buram buram klişe ve özenti hareketlerin yer aldığı yeni netflix dizimiz. sürükleyici ve hakkını yemeyelim izleten bir olay kurgusu var.

yalnız konuyu batılılar gibi işlenmesine (özentilik seviyesinde) kalite dememe taraftarıyım. oyunculuklar ve olay silsilesi ile bircok tutan batı dizileri yapımları gibi. göbekli tepe icin avrupadan bi yer secin, oldu bitti.

kaliteyi içeriğin doluluğunda, tutarlılığında ve özgünlüğünde aramak lazım. bu açıdan da başarısız olarak nitelendirdiğim yapım.

ama izledim bakın yemek molalarında akşam yorgunluğunda çerez niyetine yalan yok gidiyor.
  • az önce bitirdiğim ve genel olarak beğendiğim dizi. izlerken merak uyandırması ve seyirciye geçen mistik hava güzeldi.

beren saat döktürmüş demeyi çok isterdim ama bazı sahnelerde bir şeyler oturmamış gibi hissettim.

edit: dizinin en iyi oyuncusu cami adresi veren teyzeydi. hayran kaldım.
  • bu nasıl (bkz: ay götüm) dizisiydi yahu.
    sonuna kadar izledim.
    o kadar hızlı geçişler varki olaya ısınmadan bir diğeri geliyor. allak bullak kalakalıyorsun.
    bazı karakter ne alaka, ne iş, ne için var anlamıyorsun bile.
    araklar kombosu oluşu ayrı dert.
    bir de sanırım beren saat'in en kötü oynadığı dizi bu olabilir.
    habire suratına suratına, burnuna zum kamera çekimleri rahatsız etti.
    lütfen devamı gelmesin.
    --- spoiler ---

mehh
    --- spoiler ---
    edit: uluslararası bir platforma dizi yapıyoruz içinde eşek kadar oğlunu kemerle döven adam var.
    beren saat'in bu kadar cesur sahneleri resmen kenan'a inat gibi olmuş eheueheu
  • bu diziden "dark tadı" alanlarla aynı diziyi izlemediğimize yemin edebilirim.
    ya bir yerlerden duyup yazıyorsunuz ya da izlediklerinizi birbirine karıştırıyorsunuz.

bu kadar alakasız iki diziden aynı tadı almak bana imkânsız geliyor. sadece atiye'nin senaryosuna katmadıkları kalmasın diye bir tutam da zamanda yolculuk gizemi katmayı denemişler. e olmamış,
    o bile kurtarmamış. kurgu açısından bambaşka işleri örnekleyip insanların da kafasını karıştırmayın.
  • 4. bölümünü bitirdik. bir sonraki sahnede ne olacağını kestirebiliyoruz. hep bir önceki sahneden bir sonraki yaşanacak sahne için bariz hazırlık yapılıyor. sanki filmi izlemiş gibi oluyoruz. onun dışında fena olmamış.
hesabın var mı? giriş yap