şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2014 yılında kurulmuş ve 2017 sezonundan itibaren major league soccer'da mücadele edecek futbol takımı.

  resmi internet siteleri: http://www.atlutd.com/

  logoları: https://upload.wikimedia.org/…x-atlanta_mls.svg.png
 • hector villalba, miguel almiron ve yamil asad gibi çok yetenekli oyuncuları arjantin'den toplamış, bir monaco, porto ya da benfica gibi futbolcu fabrikası olmayı hedefleyen, arkasında ciddi bir bütçe barındıran, ligi uzun yıllar domine etme potansiyelleri olduğunu düşündüğüm major league soccer takımıdır kendileri.
 • major league soccer'daki açık ara en güzel takımdır. taraftar desteği, stadyum atmosferi ve stadyumun kendisi tek kelimeyle muazzam. inanmakta güçlük çekeceğiniz seyirci sayılarına düzenli olarak ulaşıyorlar. futbol kalitesi olmasa da marka ve kültür olarak uzun vadede avrupa kulüplerini yakalayabilecek belki de en potansiyelli amerikan takımı şu an için atlanta. bu ilgide muhtemelen şehrin profesyonel sporda başarıya hasret kalmış olmasının da büyük payı var. malum, amerikanlar kârı maksimize edebilmek adına sporda çok katı bir "pazar" anlayışına sahip. emin olun atlanta güçlü bir nfl, nba ve nhl takımı olsaydı bu takıma bu kadar para yatırmaz ve böyle başarılı olmazdı.
 • mls liginde 2. sezonu olmasina ragmen her mac seyirci rekoru kiran takim. ınanilmaz bir taraftar kitlesi var. her mac tribunleri solene ceviriyorlar. bunun da sonucunda 2. senelerinde mls lig finalini oynayacaklar.

  https://twitter.com/…cer/status/1070827636723568640
 • ikinci sezonunda mls şampiyonu olmuş, tribünleri kuzey değil güney amerika'yı andıran, tata martino'dan sonra teknik direktör tercihine göre ligi uzun süre domine etme ihtimali bulunan futbol kulübü.

  muhtemelen almiron, martinez, gressel ve escobar'ı güzel fiyatlara okutup oradan gelen parayı da güney amerika'dan alacakları yeni yıldızlarına gömeceklerdir bu kış ve seneye.

  edit: daha entry kurumadan, 15 milyon euro karşılığında river plate'in yıldızı gonzalo nicolas martinez ile anlaştıkları açıklandı. bu da zaten konuşulan almiron'un newcastle'a ve martinez'in olympique de marseille kelle başı yirmi küsür milyon avroya gideceğine işaret olabilir. kendileri ayrıca, bir dönem parlayıp sonra sönmekten beter olan gabigol ile de ilgileniyorlarmış. arthur blank, herhalde önümüzdeki 5 sene mls'e ambargo koymaya niyetli! son olarak, teknik direktör olarak da boca juniors'tan ayrılacağını açıklayan guillermo barros schelotto ile anlaştıkları iddiaları dolaşıyor.